1 lipca 1. Baza Lotnictwa Transportowego poinformowała o podpisaniu dwóch umów z firmą Euro Jet Intercontinental Ltd. w sprawie realizacji usługi zabezpieczenia operacji lotniczych statków powietrznych należących do powyższej jednostki w kraju i za granicą w 2022 roku.
W obu przypadkach umowy zostały zawarte 24 czerwca bieżącego roku i łącznie mają wartość 15,3 mln PLN bez VAT. W obu przypadkach zastosowano procedurę negocjacji z wybranym oferentem, co ma związek z dwoma faktami: po pierwsze dodatkowe 14 mln PLN bez VAT stanowi kwotę zamówienia uzupełniającego do umowy zawartej w lutym 2021 roku. Tak duży dodatek wynika z rosnącą inflacją, a przede wszystkim niestabilną sytuacją światową, co z kolei przekłada się na wzrost liczby lotów rządowych VIP. Jak wyjaśnia zamawiający: Zamawiający nie mógł przewidzieć powyższych sytuacji, a zabezpieczenie lotów najważniejszych osób w państwie jest priorytetowym zadaniem. Przeprowadzenie postępowania w innych trybach mogłoby doprowadzić do zaburzenia dyspozycyjności i gotowości Bazy w wykonywaniu działalności w przedmiotowym zakresie.
W przypadku drugiej umowy, o wartości 1,4 mln PLN bez VAT, zastosowanie procedury negocjacji z wybranym podmiotem jest motywowane kontynuacją współpracy z powyższym podmiotem. Dodatkowo takie zamówienie było przewidziane w ogłoszeniu zamówienia podstawowego, które zostało podpisane w lutym 2021 roku.
Mieszcząca się w wojskowej części Międzynarodowego Portu Lotniczego Warszawa-Okęcie 1. Baza Lotnictwa Transportowego wykonuje, przede wszystkim, loty transportowe z rządowymi ważnymi osobistościami. Jej podstawowym wyposażeniem są trzy samoloty Boeing 737NG (w tym dwa w konfiguracji BBJ2) oraz dwa odrzutowe maszyny dyspozycyjne Gulfstream G550.
Podobne z tej kategorii:
Podobne słowa kluczowe:
Pełna wersja artykułu
Pełna wersja artykułu
Pełna wersja artykułu
Pełna wersja artykułu