Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Black Hawki dla Policji?

Na początku kwietnia na stronach koncernu Lockheed Martin ukazało się ogłoszenie o poszukiwaniu pracownika obsługi fabrycznej, który miałby wspierać eksploatację śmigłowców UH-60M Black Hawk przez polską policję.

Powyższa informacja zaskakuje, gdyż (dotychczas) nie było żadnych informacji o planowanym na bieżący rok zakupie średnich śmigłowców dla Policji. Według ogłoszenia, atutem dla kandydata ma być znajomość języka polskiego. Poza tym ma być specjalistą w zakresie płatowca, silników oraz systemów elektrycznych z udokumentowanym dziesięcioletnim doświadczeniem zawodowym.

Obecnie Policja prowadzi postępowanie przetargowe w sprawie zakupu trzech lekkich śmigłowców wielozadaniowych, w którym uczestniczą trzy podmioty. Według, zeszłorocznych, deklaracji zakładano także zakup przynajmniej jednego śmigłowca kategorii średniej. Maszyny tej klasy mają, najprawdopodobniej, zastąpić w linii obecnie eksploatowane Mi-8.

Obecnie śmigłowce rodziny UH-60 Black Hawk są wykorzystywane przez kilka służb porządku publicznego na świecie. Wśród nich można wymienić m.in. Federalne Biuro Śledcze, Policję Federalną w Meksyku czy policję turecką.

W chwili obecnej Redakcja oczekuje na komentarz ze strony Zespołu Prasowego Komendy Głównej Policji w tej sprawie.

(ŁP) Foto: Hector Montes de Oca
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One comment on “Black Hawki dla Policji?”

  1. Tymczasem otwarto oferty na 3 śmigłowce jednosilnikowe i... wpłynęła tylko oferta od Heli Invest, czyli przedstawiciela Airbusa przekraczająca znacznie kwotę jaką na ten zakup przeznaczyła policja: przeszło 77 mln zł zamiast 53 mln zł. PZL Świdnik i Bell nie złożyły ofert. Śmieszy teraz cała napinka jak to będziemy kupować śmigłowce wytwarzane w kraju, a jak przychodzi co do czego producent z Polski nie składa ostatecznej oferty. Może Redakcja rozwinie temat?

    http://przetargi.policja.pl/download/5/274189/230otwarcie0001.pdf

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc