31 maja 2. Regionalna Baza Logistyczna w Warszawie poinformowała o unieważnieniu postępowania w sprawie wyboru podmiotu, który miał wykonywać usługi napraw awaryjnych dywizjonowych modułów ogniowych Regina oraz kompanijnych modułów ogniowych Rak.
Jak wskazuje zamawiający, formalnym powodem unieważnienia procedury, był brak ofert oraz wniosków o dopuszczenie do udziału. Formalnie usługa miała być realizowana w okresie 2024-26, a obok ceny ważnym była jakość prac oraz gwarancja na zespoły i podzespoły, które podlegały naprawie. Szczegóły miały zostać udostępnione podmiotom, które miały być zakwalifikowane do składania ofert ostatecznych.
W przypadku KMO Rak, w ramach trzech transz, Agencja Uzbrojenia zamówiła piętnaście modułów – każdy z nich składa się z ośmiu moździerzy automatycznych wraz z pojazdami wsparcia (m.in. wozy dowodzenia, amunicyjne, pojazdy remontu uzbrojenia). Spośród nich dostarczono już trzynaście (pozostałe dwa mają trafić do Wojska Polskiego w bieżącym roku) – część z nich trafiła na Ukrainę w ramach programu pomocy wojskowej.
Z kolei DMO Regina, do końca 2021 roku Huta Stalowa Wola S.A. dostarczyła Wojskom Rakietowym i Artylerii 80 armatohaubic Krab. Wraz z nimi dostawy obejmowały wozy dowodzenia, amunicyjne, mobilne warsztaty remontu uzbrojenia i elektroniki. Ze względu na wybuch wojny na Ukrainie, a także program pomocy wojskowej dla tego kraju, wiele Krabów (54 sztuk) zostało przekazanych przez Ministerstwo Obrony Narodowej na wschód. We wrześniu 2022 roku podpisano umowę dotyczącą dostawy dwóch nowych DMO Regina (dostawy w latach 2025-27). W grudniu 2023 roku Huta Stalowa Wola S.A. oraz Agencja Uzbrojenia zawarły umowę ramową w sprawie możliwości dostawy 152 armatohaubic Krab – niestety pomimo czas nadal nie doszło do zawarcia umowy wykonawczej.
Podobne z tej kategorii:
Podobne słowa kluczowe:
Pełna wersja artykułu
Pełna wersja artykułu
Pełna wersja artykułu
Pełna wersja artykułu
Pełna wersja artykułu
Szkoda pisania Nowa władza w MON i prostych spraw nie potrafią załatwić