Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Eurosatory 2022: PGZ i Hyundai Rotem podpisały memorandum o strategicznym partnerstwie

Polska Grupa Zbrojeniowa (PGZ) i Hyundai Rotem Company (HRC) podpisały memorandum w zakresie wspólnego rozwoju czołgów i transporterów opancerzonych. Fot. PGZ

Polska Grupa Zbrojeniowa (PGZ) i Hyundai Rotem Company (HRC) podpisały memorandum w zakresie wspólnego rozwoju czołgów i transporterów opancerzonych. Umowa ta jest kolejnym etapem polsko-koreańskiego aliansu na rzecz wspólnej budowy nowoczesnych platform gąsienicowych i kołowych dla Sił Zbrojnych RP i innych formacji wojskowych na całym świecie.

Memorandum określa ramy i wyznacza dalsze kierunki współpracy w obszarach czołgów i transporterów opancerzonych. Współpraca ukierunkowana jest na maksymalizację partnerstw w obszarach m.in. badań i rozwoju, produkcji, remontów i modernizacji wymienionych rozwiązań dla Sił Zbrojnych RP i innych potencjalnych projektów.

– Podpisując to memorandum potwierdzamy naszą determinację i zaangażowanie w nawiązanie szerokiej i owocnej współpracy z HRC, znamienitym przedstawicielem koreańskiego przemysłu obronnego. Nasze wspólne wysiłki pozwoliły nam dojść do porozumienia w zakresie obszarów, w których zdecydowaliśmy się postawić na wspólny rozwój naszych przedsiębiorstw i bezpieczeństwa naszych narodów – powiedział Sebastian Chwałek, prezes zarządu PGZ.

– Zrobimy wszystko, co w naszej mocy współpracując przy programie polskiego czołgu i wierzymy, że Polska stanie się potentatem w tej dziedzinie dzięki budowie nowej konstrukcji. Zapewnimy transfer kluczowych technologii do polskiego przemysłu i będziemy wspierać Polsce w ustanowieniu zdolności do produkcji w kraju. Co więcej, program ten stanowić będzie dla nas solidny fundament pod przyszłą współpracę między Grupą PGZ a HRC - powiedział Jeongyeob Lee, wiceprezes firmy Hyundai Rotem.

Rzeczpospolita Polska poszukuje nowych czołgów, a także następcy obecnie eksploatowanego kołowego transportera opancerzonego. W obu tych projektach, ze względu na potencjalną skalę wynikającą z faktu, że Polska posiada cztery dywizje wojsk lądowych, kluczowe jest uruchomienie produkcji i zapewnienie jak największego zaangażowania lokalnego przemysłu. Podpisana dziś umowa to kolejny krok na drodze do osiągniecia tego celu, który PGZ podejmuje we współpracy z HRC.

Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 comments on “Eurosatory 2022: PGZ i Hyundai Rotem podpisały memorandum o strategicznym partnerstwie”

  1. Byłbym spokojniejszy gdyby minister Błaszczak ogłosił to Warszawie w siedzibie MON, w towarzystwie posłów opozycji i koalicji z Sejmowej Komisji Obrony, za rok wybory i potrzebna jest ciągłość polityki obronnej.

  2. Brawo, niech współpraca z Koreą Południowa dalej się rozwija a skorzystamy na tym wszyscy. Przemysł zbrojeniowy Korei Południowej ma bardzo dużo do zaoferowania a i my możemy im co nieco sprzedać.
    Co do nowego czołgu K2PL to konieczne trzeba budować go z naciskiem na ochronę załogi m.in izolowane magazyny amunicji, wzmocniony pancerz+ASOP jak i sporymi możliwościami bojowymi,

  3. Liczę na to, że współpraca z Koreą będzie lepiej zorganizowana niż dotychczasowe, tego typu umowy z firmami zbrojeniowymi. Problemy z Leo, z Rosomakiem, ze Spike... Czy ten świat taki zły czy z nas takie cieniasy.

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc