Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Serwis symulatorów Leopardów

30 sierpnia 2. Regionalna Baza Logistyczna poinformowała o podpisaniu umów na prace serwisowe przy symulatorach przeznaczonych dla załóg czołgów Leopard 2 znajdujących się w zasobach Ośrodka Szkoleniowego Leopard.

Umowy z dwoma wykonawcami podpisano w pierwszych dniach sierpnia i łącznie mają wartość 750 tys. złotych brutto. W jej ramach firma Autocomp Management Sp. z o.o. (za kwotę 258 tys. złotych) przeprowadzi przegląd i obsługę symulatora Leopard 2A4 AGPT, natomiast Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Urządzeń Mechanicznych „Obrum” Sp. z o.o. (za kwotę 500 tys. złotych) przeprowadzi prace przy trenażerze wieży czołgu AAT.

Symulator taktyczny plutonu czołgów Leopard 2A4 AGPT to urządzenie wspierające proces szkolenia żołnierzy. Cztery kontenery odwzorowujące wnętrza czołgów, połączone w sieć, nadzorowane przez kierownika znajdującego się w stanowisku dowodzenia, umożliwiają wirtualną walkę całego plutonu czołgów. Dowódca kompanii wraz z instruktorem monitorują szkolenie, na bieżąco widzą i słyszą współdziałanie w plutonie. W każdej chwili mogą „podsłuchać” komunikację w wybranej załodze, a nawet „podglądać” obraz jaki obserwuje dowolny żołnierz plutonu. ULF – wirtualny, niewidzialny awatar, przenoszony przez instruktora w dowolne miejsce na polu walki, pozwala w pełni monitorować działanie pluton. Umiejscowiony w ugrupowaniu plutonu pozwala szkolącym (dowódcy kompanii, instruktorowi) na zrozumienie jaki obraz pola walki tworzy w swojej wyobraźni dowódca plutonu, podejmujący określone decyzje. Ten sam awatar „działający” w ugrupowaniu przeciwnika pozawala na racjonalne i odpowiednio dobrane do poziomu wyszkolenia plutonu modelowanie sytuacji taktycznej.

Symulator wieży czołgu Leopard 2A4 typu AAT przeznaczony jest do kompleksowego szkolenia ogniowego załóg, począwszy od zajęcia miejsca w trenażerze, aż do oddania strzału. Urządzenie to wiernie odzwierciedla wnętrze przedziału bojowego. Tutaj czołgiści uczą się rozmieszczenia i wykorzystania podzespołów znajdujących się na konkretnym stanowisku bojowym. AAT umożliwia zarówno szkolenie indywidualnych umiejętności poszczególnych osób funkcyjnych załogi czołgu, jak również jest doskonałym środkiem wspierającym zgrywanie załóg w czasie pracy bojowej na sprzęcie.

(ŁP) Foto: 10. BKPanc.
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc