Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Polska Grupa Zbrojeniowa zaprasza na MSPO 2022

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego, jedno z największych wydarzeń targowych przemysłu obronnego w Europie,  w tym roku odbędzie się już po raz 30. Na jubileuszowej edycji nie może zabraknąć Polskiej Grupy Zbrojeniowej - Partnera Strategicznego targów. PGZ zaprezentuje nowoczesny sprzęt wojskowy i uzbrojenie oferowane Siłom Zbrojnym RP i formacjom sojuszniczym.

Polska Grupa Zbrojeniowa od lat jest partnerem strategicznym MSPO i regularnie prezentuje na swojej ekspozycji najnowsze rozwiązania opracowywane dla Sił Zbrojnych RP oraz bogatą ofertę eksportową. Wiele naszych wyrobów będzie można zobaczyć także w innych halach, m.in. na wystawie Sił Zbrojnych – głównego użytkownika naszego sprzętu.

– Wiele przedsiębiorstw, które wchodzą w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej uczestniczy w MSPO od pierwszej edycji, promując polską myśl techniczną i prezentując nasze kompetencje. Część produkowanego przez nas sprzętu będzie można obejrzeć na wystawie Sił Zbrojnych RP. Nasz sprzęt w rękach żołnierzy jest jego najlepszą reklamą. Na ekspozycji, którą przygotowaliśmy jako Grupa PGZ będzie można zobaczyć wiele premier i perełek, które na pewno nie przejdą bez echa. Przez 30 lat przyzwyczailiśmy odwiedzających, że na naszych stoiskach można zobaczyć sprzęt dopasowany do potrzeb najbardziej wymagających klientów. Serdecznie zapraszam w dniach 6-9 września do Kielc - stolicy światowej obronności – powiedział Sebastian Chwałek, prezes zarządu PGZ S.A.

Na stoisku Grupy PGZ w hali „C” będzie można zapoznać się m.in. z:

  • taktycznym pojazdem wielozadaniowym o układzie 4x4
    w konfiguracji Wozu Dowodzenia produkcji Huty Stalowa Wola S.A.;
  • samobieżnymi armatohaubicami Krab, również produkcji Huty Stalowa Wola S.A., które znajdują się na wyposażeniu Sił Zbrojnych Ukrainy;
  • bezzałogowym statkiem powietrznym PGZ-19RA, który jest elementem systemu tworzonego przez Konsorcjum w składzie: PGZ S.A. – lider, Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 2 S.A. oraz PIT-RADWAR S.A. w ramach programu pk. Orlik;
  • kołowym transporterem opancerzonym Rosomak 8x8
    w wariancie Artyleryjskiego Wozu Rozpoznania dla Kompanijnych Modułów Ogniowych Rak oraz propozycji Mid-Life Upgrade tejże maszyny;
  • elementami systemów walki, które zostaną umieszczone na fregatach wielozadaniowych, które powstaną w polskich stoczniach w ramach programu pk. Miecznik.

Wymienione produkty to jedynie ułamek bogatej oferty sprzętu wojskowego i wyposażenia, z którym odwiedzający będą mogli zapoznać się na stoisku Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Targi to nie tylko ekspozycja – podczas tegorocznej edycji przewidywane jest zawarcie szeregu kontraktów na dostawy dla Sił Zbrojnych RP oraz porozumień business-to-business z kluczowymi partnerami polskiego przemysłu obronnego.

MSPO’22 tradycyjnie stanowić będą doskonałą okazję do spotkań  z przedstawicielami przemysłu, sił zbrojnych i rządów w zakresie kontraktów eksportowych oraz wspólnego ofertowania wyrobów na rynki trzecie. Budowanie relacji z innymi firmami z sektora obronnego i świata nauki służy m.in. rozszerzaniu oferty produktowej PGZ, jak i włączaniu spółek w łańcuchy dostaw zagranicznych koncernów zbrojeniowych.

Źródło: Informacja prasowa PGZ S.A.

Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc