Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. wchłonie H.Cegielski-Poznań S.A.

PGZ S.A. oraz H.Cegielski-Poznań S.A. podpisali list intencyjny związany z włączeniem poznańskiej spółki w skład PGZ S.A. Fot. Ministerstwo Aktywów Państwowych

30 sierpnia Ministerstwo Aktywów Państwowych poinformowało o podpisaniu listu intencyjnego w sprawie włączenia w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. spółki H.Cegielski-Poznań S.A.. Powyższa inicjatywa ma na celu zwiększenie zdolności produkcyjnych, szczególnie w obliczu dużych zamówień na pojazdy pancerne dla Wojska Polskiego.


Wchłonięcie poznańskiej spółki w skład PGZ S.A. ma zostać zrealizowane w ciągu najbliższych miesięcy. W uroczystości uczestniczyli wiceminister aktywów państwowych Andrzej Śliwka, prezes zarządu PGZ S.A. Sebastian Chwałek oraz przedstawiciele H.Cegielski-Poznań S.A.. Jak wskazał Sebastian Chwałek, docelowo zamierzamy Cegielskiego wzmocnić finansowo i podnieść na wyższy poziom technologiczny. To jest bardzo dobra decyzja Skarbu Państwa, która pozwoli nam w krótkim czasie wykorzystać zdolności produkcyjne, kapitał ludzki, technologów, spawaczy czyli zaprząc ten potencjał do produkcji zbrojeniowej.

Kwestia zacieśnienia współpracy i wchłonięcia H.Cegielski-Poznań została ujawniona m.in. w czasie ostatnich wywiadów, które udzielił prezes PGZ S.A. mediom. Ma to związek z planowanymi kontraktami dotyczącymi zamówienia czołgów podstawowych K2PL Black Panther oraz armatohaubic K9PL Thunder. Zgodnie z deklaracjami, fundamentem produkcji mogą być właśnie poznańskie WZM oraz H.Cegielski-Poznań oraz Bumar-Łabędy, OBRUM Gliwice i Huta Stalowa Wola S.A..

Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One comment on “Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. wchłonie H.Cegielski-Poznań S.A.”

  1. Dobra decyzja, zakłady H.Cegielski mają potencjał do rozwoju.
    Należy pamiętać także o poważnych inwestycjach w Bumarze Łabędy i rozbudowie ich mocy produkcyjnych oraz modernizacji a jest to możliwe przy zmianie organizacji tych zakładów z inicjatywy państwa. Także Autosan, WZM Poznań i niedawno przejęte WZinż w Dęblinie mają razem poważny potencjał przemysłowy który trzeba rozwijać i mądrze nim zarządzać.
    Nie należy zapominać też o rozwoju, inwestycjach w HSJ, która będzie mogła dostarczać duże ilości wysokiej jakości polskich stali pancernych do budowy uzbrojenia.
    Kolejna bardzo ważna sprawa to odpowiednia koordynacja działań produkcyjnych, organizacja łańcuchów dostaw i kontroli jakości procesów produkcyjnych.
    Na koniec jeszcze wspomnę o bardzo ważnym aspekcie jak rozbudowa budowa własnej bazy produkcyjnej w dziedzinie amunicji wielu typów do czołgów, haubic, wyrzutni rakietowych itd

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc