Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

PIT-Radwar S.A. będzie serwisować system Dunaj

PIT-Radwar S.A. będzie kontynuować usługę serwisu systemu Dunaj eksploatowanego w Wojsku Polskim. Fot. PIT-Radwar S.A.

28 kwietnia 1. Regionalna Baza Logistyczna w Wałczu poinformowała o zakończeniu negocjacji z firmą PIT-Radwar S.A. w sprawie udzielenia zamówienia na wieloletni serwis systemu Dunaj oraz terminali lotniskowych TU-20L.

Zgodnie z opublikowaną informacją, PIT-Radwar S.A. będzie realizować usługę w latach 2021-23. Będzie ona kosztować Skarb Państwa 21 mln PLN bez VAT. Ze względu na specyficzny charakter zamówienia zamawiający zastosował procedurę negocjacji z wybranym podmiotem. Ma to związek z faktem, że PIT-Radwar S.A. jest autorem dokumentacji technicznej systemu Dunaj oraz samodzielnie prowadził prace rozwojowo-badawcze poprzedzające wdrożenie do eksploatacji. Po zakończeniu etapu badawczego PIT-Radwar S.A. wyprodukował, zainstalował i uruchomił wszystkie zamówione przez MON urządzenia systemu Dunaj i terminali lotniskowych TU-20L. Zakład posiada wieloletnie doświadczenie w naprawach przedmiotu usługi oraz poprzez zdobyte doświadczenie, specjalistyczną wiedzę, narzędzia zapewnia wysoką jakość i bezpieczeństwo naprawianego sprzętu.

Dodatkowo, w latach 2012-2020, podmiot realizował usługę serwisową, która była pozytywnie oceniana przez użytkownika. Wszystkie powyższe przesłanki powodują, że nie ma na rynku innego wykonawcy, który mógłby zrealizować usługę.

System Dunaj jest eksploatowany przez Siły Powietrzne od 2005 roku. Wspomaga proces dowodzenia i kierowania walką na obszarze obrony powietrznej kraju, a od 2015 roku jest wpięty w NATOwski system dowodzenia obroną powietrzną NATINAMDS.

Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One comment on “PIT-Radwar S.A. będzie serwisować system Dunaj”

  1. System Dunaj bardzo istotny element bezpieczeństwa, który trzeba rozwijać i dobra decyzja o serwisie w PIT-Radwar, które to zakłady należy rozbudować by zwiększyć moce produkcyjne także dla nowych systemów radarowych dla OPL
    czy artylerii których trzeba pozyskać odpowiednie ilości aby nasycić nasze siły zbrojne nowoczesną radiolokacjąa także zwiększyć szanse na eksport.

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc