Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Embraer powalczy o kontrakt w Republice Korei

Fot. Siły Powietrzne Brazylii

27 października koncern Embraer poinformował o podpisaniu porozumień o współpracy z przemysłem południowokoreańskim. Ma to związek z działaniami promocyjnymi samolotu C-390 Millennium, który ma być oferowany Ministerstwu Obrony tego kraju w ramach programu LTA II.


Porozumienia o współpracy zawarto z Aerospace Technology of Global, EMK (EM Korea Co.) oraz Kencoa Aerospace. Powyższe podmioty, na mocy umów, miałyby dostarczać w przyszłości części i komponenty do samolotów C-390 Millennium oraz innych produktów brazylijskiego koncernu. Jak wskazuje Embraer, ma to związek z chęcią spełnienia wymagań agencji DAPA w zakresie offsetu programu LTA II (Large Transport Aircraft).

Ministerstwo Obrony Republiki Korei planuje, do 2026 roku, zamówić kolejną partę samolotów transportowych, których dostawcą będzie partner zewnętrzny. Zgodnie z upublicznionymi informacjami, program ma budżet na poziomie 710 mld KRW (około 580 mln USD) – agencja DAPA nie poinformowała dotychczas, jaka liczba samolotów jest planowana do zakupu. Najprawdopodobniej mowa o czterech egzemplarzach – w 2014 roku Seul zamówił w Stanach Zjednoczonych taką liczbę fabrycznie nowych C-130J-30 Super Hercules, które dołączyły do dwunastu C-130H Hercules. Według prasy koreańskiej, rywalizacja przetargowa może doprowadzić do konfrontacji trzech producentów: Lockheed Martin (C-130J Super Hercules), Airbus (A400M Atlas) oraz Embraer (C-390 Millennium). Wydaje się, że faworytem może być amerykański producent – ma to związek z rozbudowanym zapleczem logistycznym, a także poziomem współpracy pomiędzy siłami zbrojnymi obu państw. Ze względów politycznych Seul, najprawdopodobniej, wykluczy z rywalizacji japoński koncern Kawasaki, mający w swojej ofercie samoloty C-2.

Embraer próbuje zdobyć nowe zamówienia eksportowe dla swojej konstrukcji. Dotychczas poza Brazylią podpisano kontrakty z Portugalią oraz Węgrami, a dodatkowo oczekuje się zawarcia umowy z Niderlandami.

Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc