Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Bezpieczeństwo Wewnętrzne. Studia zapewniające atrakcyjne perspektywy zawodowe

Bezpieczeństwo wewnętrzne to jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się kierunków studiów w Polsce. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się dokładniej istocie tych studiów, omawiając ich główne obszary działania. Przeanalizujemy również, gdzie po ukończeniu kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne absolwenci będą mogli znaleźć satysfakcjonującą pracę.

Bezpieczeństwo Wewnętrzne. Dla kogo?

Bezpieczeństwo wewnętrzne to studia o profilu jednocześnie ogólnoakademickim, jak i interdyscyplinarnym. Oznacza to, że kierunek ten łączy w sobie przedmioty, które dają studentom szansę pogłębiać umiejętności i wiedzę z zakresu kompetencji zarówno miękkich, jak i twardych. Stąd nieobce Wam będą na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne ćwiczenia, wykłady oraz warsztaty z tematyki takiej jak m.in.:

  • prawo,
  • ekonomia,
  • zarządzanie,
  • nauki o bezpieczeństwie i organizacji,
  • funkcjonowanie służb zw. z bezpieczeństwem publicznym kraju.

Kierunek Bezpieczeństwo wewnętrzne stworzony został z myślą o osobach, które zainteresowane są zagadnieniami polityczno-administracyjnymi, jakie charakteryzują nasze państwo. Stąd wybierając studia na tym kierunku, zyskacie szansę uczestnictwa w budowaniu porządku publicznego oraz ochrony wspólnoty obywatelskiej. To niezwykle ciekawa perspektywa dla tych z Was, którzy chcą aktywnie uczestniczyć w tworzeniu bezpiecznej i solidnej przyszłości dla naszego kraju!

Bezpieczeństwo wewnętrzne. Studia jakiego stopnia?

Przykładowo, kierunek Bezpieczeństwo wewnętrzne na Uczelni Techniczno-Handlowej im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie realizowany jest na studiach pierwszego stopnia, po których absolwenci uzyskają tytuł zawodowy licencjata. Ci studenci, którzy będą nadal odczuwać chęć dalszego poszerzania swoich kompetencji w zakresie Bezpieczeństwa wewnętrznego, będą mogli wziąć udział w rekrutacji na studia drugiego stopnia na tej samej lub innej uczelni.

Zajęcia na studiach prowadzone są przez wysokiej klasy specjalistów oraz praktyków w swojej dziedzinie. Szczególnie, jeśli mówimy o przedmiotach związanych z bezpieczeństwem oraz obroną naszego kraju. Stąd kadry wykładowców, które spotkacie na swojej drodze, będą posiadały doświadczenie, poparte latami pracy, w polskich instytucjach, organizacjach czy resortach. Niektóre z nich, jak warszawskie UTH, będą kooperować również z:

  • krajowym Komitetem Normalizacyjnym,
  • jak i Centrum Bezpieczeństwa Miasta Stołecznego Warszawy,

co może tylko zagwarantować profesjonalne podejście do kształcenia studentów kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne. Dodatkowo, zarówno studia licencjackie, jak i magisterskie dają szansę skonkretyzowania swojej specjalności na przełomie lat nauki, by pomóc studentom wyraźniej wyklarować ścieżkę, ku której zmierzają. Dlatego też w UTH studenci mają do wyboru takie specjalności, jak:

  • analityka bezpieczeństwa,
  • obsługa celna i logistyka międzynarodowa,
  • kryminologia i kryminalistyka,
  • bezpieczeństwo Smart City i państwa.

To od Was będzie tylko zależało, na którą z nich się zdecydujecie!

Jakie są perspektywy po studiach Bezpieczeństwo wewnętrzne?

Jeśli w trakcie lat edukacji będziecie uczestniczyć w praktykach zawodowych i dodatkowo zaangażujecie się w ponadprogramowe zajęcia, takie, jak chociażby różnego typu koła naukowe – z pewnością nabierzecie przekonania, że ta droga zawodowa jest właściwa dla Was. W rezultacie otworzą się przed wami możliwości zatrudnienia w licznych instytucjach publicznych.

Stąd, przykładowo, absolwenci kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne będą mieli szansę zasilić grono służb mundurowych, takich jak:

  • wojsko,
  • policja,
  • straż graniczna,
  • służba celna,
  • ochrona kolei,

lub postawić pierwsze kroki w zespole służb specjalnych, jak m.in.:

  • Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego
  • czy Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Oczywiście, możliwości jest o wiele więcej, biorąc pod uwagę to, na którą z dostępnych specjalności na uczelni się zdecydujecie w ramach danego programu studiów!

Artykuł sponsorowany

Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc