Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

InSec – podsumowanie dnia drugiego i całej konferencji

W dniach 15-16 listopada 2018 r. miała miejsce w Warszawie druga Międzynarodowa Wystawa i Konferencja Bezpieczeństwa Granic i Bezpieczeństwa Wewnętrznego „InSec”. Wydarzenie organizowane przez Zarząd Targów Warszawskich S.A. przyciągnęło polityków, reprezentantów administracji publicznej, służb mundurowych, agend odpowiadających za różne aspekty bezpieczeństwa państwa, a także przedstawicieli nauki i biznesu. Dziennikarze miesięcznika „Wojsko i Technika” byli obecni na tym wydarzeniu.

 

Drugi dzień trwania InSec związany był tematycznie z kwestiami ochrony ludności i usuwaniu skutków klęsk żywiołowych, bezpieczeństwa transportu lądowego i ochrony przejść granicznych, a także nowoczesnych rozwiązań w zakresie wyposażenia i szkolenia przedstawicieli służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo wewnętrzne i bezpieczeństwo granic. Do trzech paneli zaproszono łącznie 15 gości reprezentujących różne instytucje państwa i uczelnie wyższe, m.in.  Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej, Akademię Wojsk Lądowych we Wrocławiu, Rządowe Centrum, Bezpieczeństwa, Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, Główny Inspektorat Transportu Drogowego, Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie, czy Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie. W pierwszym panelu wziął również udział oraz wygłosił wystąpienie wiodące Jakob Wernerman – kierownik sekcji operacji Szwedzkiej Agencji Ratownictwa Cywilnego.

 

Całość tegorocznego InSec, chociaż pod względem merytorycznym stała na wysokim poziomie, okazała się wydarzeniem skromniejszym od InSec 2017. Konferencja nie przyciągnęła zbyt wielu uczestników, co może być wynikiem przesytu na warszawskim rynku wydarzeniami o tej tematyce. Obecność ponad 30 panelistów – chociaż wcale niemała i będących rzeczywistymi ekspertami w swoich dziedzinach, nie przełożyła się na poważne zainteresowanie ze strony słuchaczy. Za pozytywny punkt należy z kolei uznać prezentacje, które miały miejsce pod koniec pierwszego dnia. Z interesującymi tematami wystąpili przedstawiciele sektora przedsiębiorstw (m.in. Grupa WB, Comarch i GS1), a także eksperci Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji. W sumie na tegorocznym InSec odbyło się 6 moderowanych paneli dyskusyjnych, 5 prezentacji a na wystawie obecnych było około 20 podmiotów, włączając w to przedsiębiorstwa, uczelnie wyższe oraz agendy i instytucje państwa.

 

Informacje na temat pierwszego dnia InSec i wystawy.

[cycloneslider id="insec2018"]

Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc