Marshall podpisał kontrakt o wartości ponad 100 milionów funtów na zaprojektowanie i wyprodukowanie szerokiego zestawu schronów dowodzenia i kontroli (C2), modułowych przestrzeni roboczych i wyposażenia pomocniczego dla szwedzkiej Administracji Materiałów Obronnych (FMV).
Po formalnym przystąpieniu do NATO w marcu tego roku, Szwecja rozpoczyna szybki program cyfrowej modernizacji obronności w celu wsparcia procesu integracji z partnerami z Sojuszu Północnoatlantyckiego i zwiększenia ogólnej gotowości swoich sił zawodowych oraz rezerwy. Mobilne i szybko wdrażalne systemy Marshalla zapewnią siłom Szwecji nie tylko kluczowe unowocześnienie podstawowych zdolności C2, ale także podniosą odporność operacyjną i przeżywalność szwedzkich wojsk w operacjach otwartych, przybrzeżnych i miejskich.
Marshall dostarczy do 500 schronów, a także szereg systemów obrony przeciwlotniczej, urządzeń pomocniczych, w tym jednostki zasilające, skrzynki akumulatorowe i przyczepy masztowe. Realizacja kontraktu ma się odbyć w przeciągu najbliższych czterech lat, z opcją przedłużenia o kolejne trzy lata.
Produkcja zostanie podzielona między zakłady na dwóch kontynentach, w Wielkiej Brytanii i w Kanadzie, co pokazuje jak rośnie wydajność i możliwości produkcyjne firmy Marshall. Jest to efekt ciągle zwiększającej się obecności operacyjnej Marshall na całym świecie.
Chcąc zapewnić szwedzkim Siłom Zbrojnym pełne spektrum możliwości C2 i wsparcie dla personelu, Marshall dostosuje swoją znormalizowaną gamę bazową kontenerów 20-stopowych do łącznie 16 wariantów schronów, z których każdy będzie posiadać unikalną konfigurację sprzętu, modułów i specyfikacji dla konkretnych zadań, takich jak dowodzenie, łączność, obsługa masztów, wsparcie techniczne i obsługa sieci, wsparcie techniczne i obsługa sieci. Ekranowanie elektromagnetyczne będzie standardem w całym zestawie C2. Dodatkowo większość wariantów będzie wyposażona w systemy filtracji HVAC i CBRN, a jeden wariant obejmie także ochronę balistyczną.
Oprócz produkcji i dostawy schronów i urządzeń pomocniczych, w ramach kontraktu przyznanemu firmie Marshall znajduje się również dostawa części oraz bieżące wsparcie techniczne i konserwacyjne przez okres do 10 lat.
“Dostarczanie i wspieranie pełnego zakresu zdolności C2 na taką skalę doskonale wpisuje się w ekspertyzę Marshall w obszarze inżynierii, a także dowodzi naszych szerokich możliwości produkcyjnych oraz doświadczenia wynikającego z długoterminowej współpracy z partnerami NATO” - powiedział Bob Baxter, dyrektor ds. rozwoju w Marshall.
“Jesteśmy dumni z tego, że możemy być częścią kolejnej fazy inwestycji Szwecji w gotowość operacyjną jej sił zbrojnych, które dążą do integracji z NATO, zapewniając jej tym samym pożądaną stabilność w tym jakże trudnym geopolitycznie klimacie” - podkreślił Baxter.
Źródło: Marshall.
Podobne z tej kategorii:
Podobne słowa kluczowe:
Pełna wersja artykułu
Pełna wersja artykułu
Pełna wersja artykułu
Pełna wersja artykułu