12 maja Inspektorat Uzbrojenia poinformował o liście podmiotów zainteresowanych udziałem w dialogu technicznych na nowy kierowany pocisk przeciwpancerny wraz z wyrzutnią kryjący się pod kryptonimem Karabela.
Ostatecznie w terminie, to jest do 5 maja, na zaproszenie ze strony Inspektoratu Uzbrojenia odpowiedziało siedmiu chętnych. Są to: Departament Obrony Stanów Zjednoczonych, Lockheed Martin Missiles and Fire Control, Rafael (za pośrednictwem firmy STUNNER Consulting Lucjan Mucha), MBDA, Raytheon Missile Systems, konsorcjum WB Electronics z Mindmade Sp. z o.o. i SFTE, konsorcjum LIGNex1 Co. Ltd. wraz z Pagacz i Synowie Sp. z o.o..
Karabela obejmuje chęć pozyskania nowej rodziny przeciwpancernych pocisków rakietowych wraz z wyrzutniami, charakteryzujących się większym potencjałem taktyczno-technicznym niż Spike-LR. Celem dialogu technicznego jest ocena możliwości spełnienia przez oferowany sprzęt wstępnie określonych wymagań na nową rodzinę broni tej klasy planowanej do zakupu dla Wojska Polskiego. Dodatkowo dane mają pozwolić na oszacowanie potrzeb czasowych, kosztów pozyskania oraz eksploatacji, a także uwarunkowań zaplecza logistycznego i szkoleniowego. Dialog techniczny ma zostać zrealizowany, według planów, pomiędzy 29 maja i 21 października bieżącego roku.
(ŁP) | Foto: Łukasz Pacholski |
Podobne z tej kategorii:
Podobne słowa kluczowe:
Pełna wersja artykułu
Pełna wersja artykułu
Pełna wersja artykułu
Pełna wersja artykułu