Zaloguj

Siedmiu chętnych w programie Karabela

12 maja Inspektorat Uzbrojenia poinformował o liście podmiotów zainteresowanych udziałem w dialogu technicznych na nowy kierowany pocisk przeciwpancerny wraz z wyrzutnią kryjący się pod kryptonimem Karabela.

Ostatecznie w terminie, to jest do 5 maja, na zaproszenie ze strony Inspektoratu Uzbrojenia odpowiedziało siedmiu chętnych. Są to: Departament Obrony Stanów Zjednoczonych, Lockheed Martin Missiles and Fire Control, Rafael (za pośrednictwem firmy STUNNER Consulting Lucjan Mucha), MBDA, Raytheon Missile Systems, konsorcjum WB Electronics z Mindmade Sp. z o.o. i SFTE, konsorcjum LIGNex1 Co. Ltd. wraz z Pagacz i Synowie Sp. z o.o..

Karabela obejmuje chęć pozyskania nowej rodziny przeciwpancernych pocisków rakietowych wraz z wyrzutniami, charakteryzujących się większym potencjałem taktyczno-technicznym niż Spike-LR. Celem dialogu technicznego jest ocena możliwości spełnienia przez oferowany sprzęt wstępnie określonych wymagań na nową rodzinę broni tej klasy planowanej do zakupu dla Wojska Polskiego. Dodatkowo dane mają pozwolić na oszacowanie potrzeb czasowych, kosztów pozyskania oraz eksploatacji, a także uwarunkowań zaplecza logistycznego i szkoleniowego. Dialog techniczny ma zostać zrealizowany, według planów, pomiędzy 29 maja i 21 października bieżącego roku.

(ŁP) Foto: Łukasz Pacholski

 

reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc