Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

RADMOR eksportuje poza Europę

Fot.: Radmor S.A.

RADMOR  S.A. informuje, że w ostatnich dniach zrealizował sprzedaż eksportową kilkuset radiostacji osobistych Comp@n. Siły zbrojne kolejnego kraju, tym razem pozaeuropejskiego, wybrały programowalne radiostacje Comp@n jako podstawowy środek łączności taktycznej.

Spółka oferuje rodzinę radiostacji osobistych definiowanych programowo Comp@n, które umożliwiają pracę z wykorzystaniem wielu waveformów m.in.:

  • BMS IP - wąskopasmowy waveform typu MANET (Mobile Ad-Hoc Network), umożliwiający transmisję cyfrowej mowy, IP, Situation Awareness, pozycji GPS i innych informacji wymaganych w systemach BMS (Battlefield Management System).
  • W2FH - wąskopasmowy waveform klasy EPM (Electronic Protective Measures) umożliwiający realizację silnie zabezpieczonej transmisji mowy i danych, pracujący w trybie hoppingowym, zapewniający funkcjonalności LPD (Low Probability of Detection), LPI (Low Probability of Interception) i AJ (Anti-Jamming), synchronizacja bez GNSS (praca w ciszy radiowej do 160 dni).
  • NBWF – Coalition Narrowband Waveform STANAG 5630-34 – waveform stanowiący obecnie koalicyjny standard łączności wąskopasmowej.
  • Waveformy pracujące na stałej częstotliwości FM/AM stanowiące o interoperacyjności z urządzeniami wspierającymi STANAG 4203/4204/4205.

Radiostacje działają w szerokim paśmie 30-520MHz i posiadają pełną architekturę radiostacji definiowanych programowo, co pozwala na implementację kolejnych waveformów zgodnie z oczekiwaniami i wymaganiami użytkowników.

Radiostacje Comp@n są dostępne zarówno w wersji noszonej, jak i w wersji przewoźnej (wpinane do dedykowanego adaptera), z opcją zewnętrznego wzmacniacza o mocy do 50W.  Dostępny jest również bogaty wybór akcesoriów (ładowarki jedno i wielostanowiskowe, zasilacze, anteny, fillgun’y, i wiele innych).

Rodzina radiostacji COMP@N jest przeznaczona zarówno dla wojsk regularnych, jak i dla Wojsk Obrony Terytorialnej oraz innych służb mundurowych. Umożliwia komunikację wewnątrz oddziałów oraz współpracę pomiędzy różnymi rodzajami wojsk i służb.

RADMOR S.A. jest producentem i dostawcą nowoczesnych środków łączności radiowej dla wojska i służb cywilnych. Firma prowadzi działalność na potrzeby obronności i bezpieczeństwa państwa, produkuje radiostacje wojskowe oraz dostarcza radiotelefony cywilne. Zaopatruje w sprzęt łączności taktycznej Polskie Siły Zbrojne i armie innych krajów oraz dostarcza radiotelefony cywilne, w tym systemy łączności cyfrowej TETRA i DMR.

RADMOR od lat posiada ugruntowaną pozycję producenta wysoce niezawodnych urządzeń i jednej z najbardziej innowacyjnych firm polskich. Wspólnie z partnerami z Finlandii, Francji, Hiszpanii, Szwecji, Włoch i Niemiec wyznacza nowe europejskie standardy radiokomunikacji militarnej opartej o technologie softwarowe (program ESSOR), jest liderem w krajowym projekcie nowej, programowalnej radiostacji przewoźnej dla Wojska Polskiego, opracowuje wspólnie z WB Electronics nową radiostację doręczną w programie żołnierza przyszłości TYTAN oraz produkuje i dostarcza na rynki zagraniczne szereg radiostacji osobistych, w tym nową rodzinę doręcznych radiostacji programowalnych COMP@N.

Od 2011 roku RADMOR wchodzi w skład WB GROUP - największego prywatnego koncernu sektora obronnego, który oferuje najnowocześniejsze rozwiązania dla sił zbrojnych z całego świata w takich obszarach jak:

  • systemy łączności, dowodzenia, rozpoznania i kierowania uzbrojeniem
  • systemy bezzałogowe różnych klas
  • systemy informatyczne i cyberbezpieczeństwa
  • wyposażenie oraz modernizacja sprzętu wojskowego.

Źródło: Radmor S.A.

Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 comments on “RADMOR eksportuje poza Europę”

  1. Cenię za innowację. Niestety architektura SDR zupełnie nie nadaje się do celów militarnych. Pierwszy problem, radia programowe działają krócej na baterii niż ich klasyczne odpowiedniki. drugi - oprogramowanie, nawet to najlepsze zawsze jest narażone na błędy, dziury programistyczne więc łatwo je zneutralizować. Nie wyobrażam sobie również transmisji cyfrowej w takim zastosowaniu. Nie będę tłumaczył technicznie o co chodzi, powiem inaczej. Lotnictwo do dziś korzysta z najprostrzej i najstarszej formy, sygnału modulowanego AM.

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc