Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Maskpol S.A. dostarczy hełmy

23 kwietnia minister Mariusz Błaszczak ogłosił, że wkrótce dojdzie do podpisania kontraktu z Przedsiębiorstwem Sprzętu Ochronnego Maskpol S.A., który ma dotyczyć produkcji i dostaw do Wojska Polskiego hełmów kompozytowych.


Według słów ministra mowa o kontrakcie obejmującym 50 tys. sztuk. Ma to być pierwsza tego typu umowa skierowana do przedsiębiorstw polskiego przemysłu obronnego w ramach akcji jego wsparcia wywołanego pandemią wirusa SARS-CoV-2. Przedmiotem umowy będą hełmy balistyczne HP-05, które są przeznaczone do ochrony przed uderzeniami odłamków oraz niektórych pocisków broni strzeleckiej. Jest to jeden z najnowszych produktów w ofercie PSO Maskpol S.A.. Według danych katalogowych, ma on masę od 1,25 do 1,45 kg (w zależności od rozmiaru) i jest oferowany z szynami dla akcesoriów oraz gniazdem do montażu gogli noktowizyjnych. Dodatkowo dysponuje czteropunktowym systemem pasków nośnych z mechanizmem płynnej regulacji według indywidualnych potrzeb użytkownika. Spełnia odporność balistyczną wg normy PN-V-87001:2011, jest dostępny w trzech rozmiarach.

Co ciekawe, w najbliższych dniach, poza zakupami hełmów w Maskpolu minister Mariusz Błaszczak zapowiedział podpisanie międzyrządowej umowy dotyczącej pierwszej partii kierowanych pocisków przeciwpancernych FGM-148 Javelin, które zostaną dostarczone poprzez procedurę FMS przez Stany Zjednoczone.

(ŁP) Foto: Maskpol S.A.
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One comment on “Maskpol S.A. dostarczy hełmy”

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc