Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Gogle noktowizyjne O-NYX dla Sił Zbrojnych Republiki Francuskiej

Thales dostarczy Siłom Zbrojnym Republiki Francuskiej drugą partię gogli noktowizyjnych O-NYX, tym razem zamówienie obejmie 3000 zestawów. Fot. Thales.

4 lutego francuska Generalna Dyrekcja ds. Uzbrojenia (DGA, Direction générale de l'armement) zamówiła 3000 gogli noktowizyjnych O-NYX produkcji firmy Thales. Jest to kolejny sukces europejskiego giganta na jednym z macierzystych rynków. Thales wszystkie zamówione zestawy gogli O-NYX ma dostarczyć jeszcze w bieżącym roku. Za produkcję odpowiadać będzie zakład w Saint-Héand w departamencie Loary.


Jest to kolejna umowa na dostawę gogli tego typu do Sił Zbrojnych Republiki Francuskiej Francji. Używają już one 3519 zestawów O-NYX, dostarczonych na mocy umowy z 2019 r. Gogle noktowizyjne O-NYX to nowoczesny sprzęt, charakteryzujący się niską masą ‒ poniżej 350 g ‒ i niskoprofilową konstrukcją, co zapewnia lepsze wyważenie dzięki przesunięciu środka ciężkości sprzętu w położeniu roboczym ku głowie użytkownika, tym samym redukując obciążenie szyi i poprawiając komfort noszenia. Oferują one pole widzenia 51°, poszerzając możliwości obserwacji terenu przed żołnierzem nawet o 70% w stosunku do tradycyjnych gogli noktowizyjnych. Dobra ostrość widzenia zapewnia żołnierzowi doskonałą świadomość sytuacyjną. Nowe gogle są zasilane z akumulatorów, które zapewniają do 40 godzin pracy na jednym ładowaniu, zaś awaryjnie mogą być zasilane komercyjnymi bateriami AA. Doskonałe charakterystyki gogli O-NYX są możliwe dzięki ciągłemu postępowi technicznemu w tej klasie sprzętu optoelektronicznego. Na przykład partner firmy Thales, Photonis, dostarczający wzmacniacze światła szczątkowego, we współpracy z DGA i francuskimi Armée de terre, poprawił ich wydajność nawet o 50-60% w stosunku do poprzedniej generacji wzmacniaczy (tzw. wzmacniacze 4G).

Thales dotychczas dostarczył użytkownikom na całym świecie ponad 110 tysięcy zestawów gogli noktowizyjnych na przestrzeni ostatnich trzech dekad.

Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc