Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Euronaval Online 2020: Nowy okrętowy interrogator IFF Thalesa

Thales

TSA6000 to pierwszy interrogator okrętowego systemu rozpoznania „swój-obcy” wykorzystujący płaską antenę aktywną. Nowe rozwiązanie zapewnia pełne pokrycie horyzontu bez ograniczenia zasięgu i szybkie rozpoznanie przynależności państwowej statków powietrznych.


Interrogator TSA6000 z czterema aktywnymi, nieruchomymi antenami płaskimi wykorzystuje skanowanie elektroniczne przestrzeni powietrznej, co skraca czas identyfikacji. Zespół kompaktowych paneli antenowych jest montowany w górnej części struktury masztu zintegrowanego, co likwiduje problem zakłócania sygnału przez wystającą infrastrukturę okrętową (inne maszty, anteny, komin itp.). Z tego powodu mniejszy i lżejszy TSA6000 instaluje się łatwiej niż większe i cięższe systemy z antenami obrotowymi lub nieruchomymi wykorzystującymi strukturę cylindryczną. Ponadto panele antenowe nowego interrogatora są niezależne od anten zasadniczego systemu radiolokacyjnego, co zapewnia jeszcze większą elastyczność montażu i konserwacji.

Modułowa, skalowalna i całkowicie cyfrowa architektura TSA6000 również znacznie upraszcza obsługę techniczną. Każdy panel składa się z wielu modułów dających wbudowaną redundancję i zapewniających stałą dostępność systemu. Ponadto system nie zawiera części mechanicznych ani obrotowych, co znacznie zwiększa niezawodność i skraca czas naprawy.

TSA6000 jest zgodny z modem 5, nowym standardem bezpiecznej identyfikacji NATO. Dzięki temu oferuje on wysoką zdolność identyfikacji z gwarantowaną interoperacyjnością między NATO i siłami sojuszniczymi.
Interrogator TSA6000, wraz z radarem Sea Fire tego samego producenta (także mającym płaskie panele antenowe), będzie stanowił wyposażenie pięciu fregat typu FDI budowanych przez stocznię Naval Group w Lorient dla francuskiej Marine nationale. Połączenie Sea Fire’a i TSA6000 zapewni im niemal natychmiastowe wykrywanie i identyfikację zagrożeń poruszających się z dużymi prędkościami.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc