Zobrazowania sytuacji powodziowej z 18 września 2024 roku, Polska, granica polsko-czeska, Austria.
Wszystkie informacje ze strony ICEYE, a także poprzednie komunikaty medialne dotyczące niżu genueńskiego Borys znajdziecie na podstronie z relacjami na żywo.
Obserwujemy jak gwałtowne powodzie dewastują Europę Środkowo-Wschodnią, w wyniku ulewnych deszczy wywołanych przez niż genueński Borys.
Wszystkie satelity radarowe konstelacji ICEYE skierowano do monitorowania wpływu tego naturalnego kataklizmu na sytuację w rejonie, począwszy od ostatniego weekendu.
Nasz zespół specjalistów od monitoringu ciągle współpracuje z organami rządowymi w całej Europie, w tym w Polsce, analizując i przetwarzając zebrane dane satelitarne. Wszystko po to, by w czasie niemalże rzeczywistym dostarczać informacji na temat zasięgu i wysokości fal powodziowych i w ten sposób pomagać służbom w walce ze skutkami żywiołu.
Od 18 września dostarczyliśmy już 4 raporty z analizą powodziową dla Polski, a także 2 analogiczne raporty dla Austrii. Kolejne wydania dla tych państw są „w produkcji”.
Będące w stanie „widzieć przez chmury” satelity SAR z naszej konstelacji pozyskują również zobrazowania z innych rejonów Europy Środkowo-Wschodniej, dotkniętych powodzią. Postawiliśmy nasz zespół w pełnej gotowości, by upewnić się, że na czas dostarczamy dane, jakie wspierają toczącą się walkę z powodzią.
„W sytuacji kryzysowej, szybka współpraca między instytucjami publicznymi i podmiotami prywatnymi jest kluczowa, by upewnić się, że istnieją odpowiednie środki zapewniające bezpieczeństwo lokalnym społecznościom. ICEYE wspiera wysiłki ukierunkowane na łagodzenie skutków zniszczeń, jakie Niż Borys wywołuje w Europie, od samego początku jego wystąpienia. Jesteśmy wdzięczni za zaufanie jakie pokładane jest we wsparcie ze strony naszej firmy, w obliczu tej niosącej za sobą ogromne zniszczenia katastrofy naturalnej. Nasz zespół zobowiązuje się do zapewnienia ciągłej analizy i informacji na rzecz społeczności odczuwających wpływ tego zjawiska”, mówi Rafał Modrzewski, CEO i Współzałożyciel ICEYE.
„ICEYE współpracuje z lokalnymi, krajowymi, jak i paneuropejskimi agencjami, dostarczając dane na temat powodzi w czasie niemalże rzeczywistym, wspierając wysiłki związane z odpowiedzią na kryzys wywołany Niżem Borys. W czasie kryzysu nasze zespoły będą wykorzystywać zaawansowane technologie satelitarne, jakimi dysponujemy, by zapewnić informacje i jasny obraz sytuacji na ziemi, na potrzeby służb walczących z tym kryzysem w całej Europie”, mówi Stephen Lathrope, Starszy Wiceprezes ds. Rozwiązań, ICEYE.
Informacje powodziowe zapewniane przez ICEYE łączą w sobie światowej klasy zobrazowania satelitarne SAR, wraz z dużą ilością danych zewnętrznych, algorytmami i technologią uczenia maszynowego. Wszystkie procesy wspiera zespół ekspertów z dziedzin meteorologii, hydrologii i analizy geoprzestrzennej.
Źródło: ICEYE.
Podobne z tej kategorii:
Podobne słowa kluczowe:
Pełna wersja artykułu
Pełna wersja artykułu
Pełna wersja artykułu
Pełna wersja artykułu
Pełna wersja artykułu
Pełna wersja artykułu