W tym roku po raz pierwszy wystawa gościła w murach Wrocławskiej Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusz Kościuszki. W nowo powstałym budynku modele zajęły cały hol znajdujący się na parterze. Oprócz udostępnienia miejsca do wystawy modeli, szkoła zaprezentowała trenażer KTO Rosomak i umożliwiła do niego dostęp uczestnikom wystawy. Dla chętnych mocniejszych wrażeń dostępna także była strzelnica, gdzie wypróbować można było broń ASG oraz paintball.
Na pewno ciekawym wydarzeniem była także możliwość zwiedzenia Fortu Piechoty „Polanowice” I. St 6, wybudowanego w 1891 roku i należącego do Pierścieniowej Twierdzy Wrocław.
Na samej wystawie pojawiło się ponad 300 modeli, z czego 250 było wykonanych z kartonu, natomiast reszta z plastiku. Należy zauważyć, że jak co roku modele prezentowały bardzo wysoki poziom, a dzielenie się wiedzą na forum internetowym, pozwala najmłodszym wykonawcom rozwijać swój warsztat bardzo szybko o owocnie.
Cieszy także duża ilość zwiedzających, a w szczególności dzieci, które chętnie brały udział w warsztatach budowania prostych modeli przygotowanych z myślą o nich. Jako zwiedzający pojawiło się wielu studentów szkoły wojskowej, którzy z wyraźnym zainteresowaniem przyglądali się modelom.
W tym roku na stołach wystawowych dominowały czołgi oraz pojazdy, jednak nie zabrakło także dużej ilości modeli samolotów i śmigłowców oraz w mniejszej sile okrętów.
Zwycięzców nagrodzono prenumeratami czasopism ZBIAM:
Wojsko i Technika – Historia
Zbigniew Garbarczyk – Sieradz
za model monitora rzecznego ORP Kraków
Wojsko i Technika
Stanisław Cebula – Wrocław
za model żaglowce HMS Cleopatra
Lotnictwo Aviation International
Maciej Krzesiński – Pisarzowice
za model P-47 Thunderbolt
Galeria:
[cycloneslider id="xi-wroclawskie-spotkania-modelarzy-kartonowych"]
Podobne z tej kategorii:
Podobne słowa kluczowe:
Pełna wersja artykułu
Pełna wersja artykułu
Pełna wersja artykułu