Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Umowa na dostawę LMP-2017 do WOT zrealizowana

Fot. ZM Tarnów S.A.

Zakłady Mechaniczne „Tarnów” S.A. zakończyły dostarczanie tegorocznego wolumenu lekkich moździerzy piechoty LMP-2017 do WOT.

Ostatnia partia moździerzy, licząca 82 sztuki trafiła 28 października br. do składu materiałowego (pierwsza tegoroczna partia w liczbie 50 sztuk trafiła tam w sierpniu). Piątkowa dostawa była jednocześnie ostatnią partią w ramach całej umowy z 12 grudnia 2018r. Terminowe dostarczenie tegorocznego wolumenu było więc pomyślnym sfinalizowaniem kontraktu sprzed 4 lat.

Umowa z 2018r. dotyczyła pozyskania w latach 2019-2022 na potrzeby Wojsk Obrony Terytorialnej (WOT) i Wojsk Lądowych lekkich moździerzy piechoty LMP-2017 kalibru 60 mm. Obejmowała także szkolenie instruktorów, rusznikarzy, a także pakiety: e-learningowy i logistyczny. Łącznie Zakłady Mechaniczne „Tarnów” dostarczyły 780 sztuk tego wyrobu: w roku 2019 – 150 sztuk, w 2020 – 204, w 2021 – 294 a w 2022 – 132 sztuki.

Prezes ZM „Tarnów”, Henryk Łabędź, podkreśla, że zrealizowanie tej umowy jest sukcesem wszystkich pracowników. – Terminowe sfinalizowanie tej umowy świadczy o rzetelności naszej firmy oraz o zdeterminowaniu wszystkich zatrudnionych w niej pracowników i władz spółki – powiedział Henryk Łabędź, Prezes Zarządu ZMT. – Wykonanie 780 sztuk LMP-2017 w 4 lata i przekazanie ich do odbiorcy w kilku partiach – zgodnie z harmonogramem przewidzianym w umowie – nie byłoby możliwe bez rzetelnej, konsekwentnej pracy naszej kadry – konstruktorów, pracowników produkcji czy osób odpowiedzialnych za handel – dodał. Prezes Łabędź wyraził także nadzieję na podpisanie nowych umów. – Wierzę, że firma w najbliższej przyszłości pozyska kolejne takie kontrakty, zwłaszcza w obliczu powstania nowego wyrobu – lekkiego moździerza piechoty LMC, który podczas tegorocznych targów MSPO otrzymał nagrodę specjalną Dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej.

Lekki moździerz piechoty LMP-2017 służy do niszczenia siły żywej, lekkich umocnień polowych oraz środków ogniowych i techniki wojskowej ogniem półpośrednim (cel widoczny ze stanowiska ogniowego) w warunkach widzialności optycznej o każdej porze doby i w każdych warunkach atmosferycznych.

Do lekkiego moździerza piechoty LMP-2017 stosuje się następujące typy nabojów:

– 60 mm nabój moździerzowy z pociskiem odłamkowym O-LM60,
– 60 mm nabój moździerzowy z pociskiem oświetlającym S-LM60,
– 60 mm nabój moździerzowy z pociskiem odłamkowym O-LM60N (M60-HE).

Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One comment on “Umowa na dostawę LMP-2017 do WOT zrealizowana”

  1. Kolejne moździerze z Tarnowa powinny być pozyskane dla całości polskiej armii zarówno dla operacyjnych wojsk jak i Wot-u kompleksowo w dużej ilości na podstawie wieloletniej umowy.

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc