Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Trzy stocznie w walce o zamówienie na remont ORP Błyskawica

Trzy trójmiejskie stocznie są zainteresowane remontem dokowym okrętu muzeum ORP Błyskawica. Fot. Łukasz Pacholski

22 grudnia Komenda Portu Wojennego w Gdyni poinformowała o otwarciu ofert w postępowaniu przetargowym dotyczącym wyłonienia podmiotu, który przeprowadzi naprawę dokową okrętu muzeum ORP Błyskawica. Ostatecznie w rywalizacji o prestiżowe zamówienie uczestniczy trzech oferentów.


Przetarg ogłoszony 16 września zakłada realizację prac w okresie zimowym, tak aby odświeżony okręt mógł ponownie przyjąć gości w sezonie wystawienniczym w 2021 r. Ostatecznie oferty złożyły trzy przedsiębiorstwa: Gdańska Stocznia Remontowa im. J. Piłsudskiego S.A. z Gdańska (wartość oferty 8,3 mln PLN brutto, gwarancja na prace 24 miesiące i 0% ryzyka poniesienia kosztów wykonania prac nieobjętych zamówieniem podstawowym), PGZ Stocznia Wojenna Sp. z o.o. z Gdyni (wartość oferty 7,1 mln PLN brutto, gwarancja na prace 36 miesięcy i 11% ryzyka poniesienia kosztów wykonania prac nieobjętych zamówieniem podstawowym), a także Stocznia Remontowa „Nauta” S.A. z Gdyni (10,5 mln PLN brutto, gwarancja na 24 miesiące i 0% ryzyka poniesienia kosztów wykonania prac nieobjętych zamówieniem podstawowym). Co ważne, przewidziany budżet opiewa na 10 mln PLN brutto, co może oznaczać, że rywalizacja rozegra się pomiędzy dwoma pierwszymi podmiotami.

Niszczyciel ORP Błyskawica, zbudowany dla Marynarki Wojennej RP w latach 30. XX wieku w Wielkiej Brytanii, od 1976 r. pełni rolę okrętu-muzeum w Gdyni. Ostatni duży remont przeszedł w „Naucie” na przełomie lat 2011-2012, zaś w 2014 r. remont dokowy w tej samej stoczni objął m.in. wymianę elektrod osłony katodowej.

Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One comment on “Trzy stocznie w walce o zamówienie na remont ORP Błyskawica”

  1. Dobry i taki przetarg, okręt wspaniały, ale najwyższy czas by wreszcie zacząć duże programy modernizacyjne polegające na budowie nowych jednostek nawodnych rakietowych, ratowniczych, logistycznych, pomocniczych. To będzie wielki impuls rozwoju dla wielu polskich stoczni.

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc