Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Nowy hangar LS Technics w Gdańsku [WIDEO]

Fot. LS Technics

LS Technics, spółka wchodząca w skład Polskiej Grupy Lotniczej, zakończyła realizację zapowiadanej wcześniej inwestycji – budowy hangaru na terenie Portu Lotniczego Gdańsk. W czwartek odbyło się uroczyste, symboliczne otwarcie obiektu.

W wydarzeniu wzięli udział pracownicy Spółki LS Technics oraz przedstawiciele instytucji, które w znaczący sposób przyczyniły się do realizacji inwestycji: Polska Grupa Lotnicza, Port Lotniczy Gdańsk, Polska Agencja Żeglugi Powietrznej oraz Rekord Hale Namiotowe - Generalny Wykonawca inwestycji.

Paweł Pilarski, Prezes Zarządu LS Technics podkreślił, że ostatnie trzy lata to czas dynamicznego rozwoju Spółki. Obecnie posiadamy dwa sloty do obsługi ciężkiej w naszej bazie w Katowicach i jeden w Gdańsku. Dziś stoimy w nowo otwartym hangarze, który powiększa naszą bazę obsługową na tym lotnisku. Wspólnie z Polską Agencją Żeglugi Powietrznej oraz Urzędem Lotnictwa Cywilnego włożyliśmy dużo pracy, aby hangar pojawił się bezpiecznie na terenie portu w trakcie czynnego ruchu lotniczego. Ta konstrukcja wyznacza trendy i nowe standardy. Hangar ma konstrukcję lekką, nieobarczoną setką ton stali i betonu. To idealnie wpisuje się w strategię zrównoważonego rozwoju LS Technics. Dostosowujemy się do ciągle zmieniających się potrzeb rynku i jesteśmy z tego dumni. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie zaangażowanie wszystkich pracowników LST – dodał Prezes Pilarski.

Michał Fijoł, Prezes Zarządu Polskiej Grupy Lotniczej: Inwestycja w Gdańsku jest kolejnym impulsem do rozwoju w ramach Polskiej Grupy Lotniczej. To właśnie dzięki takim projektom rozwija się polskie lotnictwo. Przewoźnicy zyskali natomiast miejsce, w którym wysoko kwalifikowana kadra LS Technics będzie wykonywała przeglądy od lekkich, aż po ciężkie. Gratuluję finalizacji tej inwestycji.  Cieszę się, że w jej ramach powstanie tu - w Gdańsku - dodatkowe kilkadziesiąt miejsc pracy dla specjalistów z branży lotniczej. Dziękuję zarządowi LS Technics i wszystkim pracownikom za ogrom pracy wykonany przy przygotowaniu do tej inwestycji.

Tomasz Kloskowski, Prezes Zarządu Portu lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy: Wspólnie szukaliśmy rozwiązania, które umożliwi rozwój LS Technics na lotnisku w Gdańsku, dlatego powstała ta konstrukcja. Rozmawiamy z Panem Prezesem Pawłem Pilarskim o trzecim hangarze. Tego typu projekty trwają kilka, a czasami nawet kilkanaście lat, w związku z tym, już teraz musimy myśleć o przyszłości.

Kazimierz Putyra, Prokurent Rekord Hale Namiotowe Sp. z o.o.: Wszystkie instytucje zaangażowane w projekt stanęły na wysokości zadania. Odczuwamy dużą satysfakcję, ponieważ jest to nasza pierwsza, tak znacząca realizacja na lotnisku cywilnym. Dzięki temu nasz know-how jest teraz dużo bogatszy. Dziękuję zarządom LS Technics oraz Polskiej Grupie Lotniczej za ogromne zaufanie, jakim nas obdarzyli przy tym projekcie.

 O inwestycji:

Nowy obiekt powstał w bezpośrednim sąsiedztwie obecnie zajmowanego przez LS Technics hangaru i jest przystosowany do obsługi bazowej samolotów szerokokadłubowych – przede wszystkim Airbusów z rodziny A320. Konstrukcja hangaru została oparta na specjalistycznym szkielecie aluminiowo-stalowym z dwuwarstwowym pokryciem. Jego zewnętrzne wymiary to 50×55 metrów u podstawy i ponad 19 metrów wysokości. Hangar jest wyposażony w nowoczesną trzyczęściową bramę główną, dostosowaną do samolotów klasy “C”. Brama jest zbudowana na niezależnej stalowej konstrukcji i jest sterowana elektronicznie. Wewnątrz hangaru znajduje się niezbędne zaplecze biurowo-socjalne. Pierwsze procesy obsługowe będą realizowane w nowym obiekcie w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Źródło: LS Technics.

Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc