Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

MBDA i KAI rozwijają współpracę

Fot. MBDA

MBDA i Korean Aerospace Industries (KAI) podpisały porozumienie o rozwoju współpracy. Zgodnie z postanowieniami dokumentu, firmy zbadają możliwości integracji najnowszego uzbrojenia MBDA z platformami KAI, a także eksportu wypracowanych rozwiązań w ramach wspólnych działań marketingowych.

Porozumienie zostało podpisane w poniedziałek, 20 listopada br. w Londynie przez Chrisa Allama, dyrektora zarządzającego MBDA UK oraz Kang Goo-younga, prezesa KAI, podczas wizyty delegacji koreańskiej w Wielkiej Brytanii.

Eric Béranger, prezes MBDA, powiedział: - Połączenie wiodących na świecie produktów i technologii zbrojeniowych MBDA z ugruntowanym doświadczeniem KAI w zakresie opracowywania i szybkich dostaw nowych samolotów, to atrakcyjna perspektywa dla światowego rynku zbrojeniowego, odzwierciedlająca wspólne wartości i interesy obu stron.

Kang Goo-young oświadczył: - Ostatnio rośnie na świecie popyt na różne rodzaje uzbrojenia. Będziemy współpracować z MBDA, aby zaoferować klientom nasze samoloty bojowe o jeszcze większych możliwościach.

Firma MBDA współpracuje z KAI już w celu pomyślnego ukończenia integracji pocisku powietrze-powietrze dalekiego zasięgu Meteor z myśliwcem KAI KF-21 Boromae.

Obszary współpracy rozpatrywanych w ramach nowego porozumienia obejmują integrację nowego uzbrojenia MBDA, takiego jak pociski SPEAR, ASRAAM i Brimstone, z samolotami KAI jak KF-21 i FA-50, oraz eksport powyższych odrzutowców i pocisków.

***

Powstała zgodnie z duchem współpracy międzynarodowej firma MBDA i jej ponad 14000 pracowników wspólnie wspiera suwerenność Francji, Niemiec, Włoch, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii oraz licznych krajów sprzymierzonych na całym świecie. Jako akcelerator innowacji, MBDA jest jedyną europejską grupą zdolną do projektowania i produkcji skomplikowanego uzbrojenia, odpowiadającego pełnemu zakresowi obecnych i przyszłych potrzeb operacyjnych trzech rodzajów sił zbrojnych (lądowych, morskich i powietrznych). Udziałowcami MBDA są: Airbus (37,5%), BAE Systems (37,5%) i Leonardo (25%).

Źródło: informacja prasowa MBDA

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc