11 kwietnia 3. Regionalna Baza Logistyczna z Krakowa poinformowała o unieważnieniu postępowania przetargowego zakładającego naprawę główną 23 mm przeciwlotniczych zestawów rakietowo-artyleryjskich ZUR-23-2.
Postępowanie, które zostało ogłoszone 21 stycznia bieżącego roku, zakładało przeprowadzenie naprawy dwóch kompletów z opcją rozszerzenia o kolejne dwa. Ostatecznie zamawiający musiał unieważnić postępowanie, gdyż nie złożono żadnej oferty – według planów projekt miał zostać zrealizowany do końca listopada bieżącego roku. Była to kolejna, w ostatnich miesiącach, próba wyboru wykonawcy – poprzednia została zakończona (także unieważnieniem) w lipcu ubiegłego roku. Jest to spore zaskoczenie, szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę fakt, że zestawy są produkowane przez należącą do Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. Zakładach Mechanicznych Tarnów S.A.
Przeciwlotniczy 23 mm zestaw artyleryjsko-rakietowy ZUR-23-2KG Jodek-G z kierowanymi pociskami przeciwlotniczymi Grom oraz elektrycznymi napędami obrotu i podniesienia, przeznaczony jest do rażenia nisko lecących celów powietrznych: samolotów, śmigłowców, rakiet skrzydlatych, desantu powietrznego i lekko opancerzonych celów naziemnych. ZUR-23-2KG ma możliwość działania w zewnętrznym systemie kierowania ogniem. w kolimatorowy celownik programowalny CP-1 z torem dzienno-nocnym i dalmierzem laserowym, z dwoma obsługiwanymi balistykami lub w celownik kolimatorowy CKE-2. Zestaw może zwalczać przeciwnika przy wykorzystaniu 23 mm amunicji przeciwpancerno-zapalająco-smugowej API (BZT), odłamkowo-burząco-zapalająco-smugowej HEI-T (OFZT) oraz przeciwpancernej podkalibrowej smugowej APDS-T i FAPDS-T jak również rakietami Grom.
Podobne z tej kategorii:
Podobne słowa kluczowe:
Pełna wersja artykułu
Pełna wersja artykułu
Pełna wersja artykułu
Pełna wersja artykułu
Tak robia jak przed rokiem 1939, zeby nic nie było, robcie tak dalej to bedziemy walczyc bronią czarnoprochowa, albo bejzbolami !!!