Polska Grupa Zbrojeniowa, wspólnie z Ministerstwem Obrony Narodowej uczestniczy w odbywających się w dniach 19-23 września targach Africa Aerospace and Defence w Tshwane w RPA.
Rynki afrykańskie są jednymi z najbardziej obiecujących kierunków eksportowych dla polskiego przemysłu obronnego. To kolejne targi zbrojeniowe w tym roku, w których Polska Grupa Zbrojeniowa prezentuje swoją ofertę.
Na tegorocznej Africa Aerospace and Defence (AAD) Grupa PGZ promuje m.in. indywidualne wyposażenie żołnierza, w tym uzbrojenie strzeleckie, amunicję oraz sprzęt logistyczny. Oferta PGZ obejmuje również pakiety serwisowe oraz modernizacyjne dla wyposażenia, opierającego się na wschodniej myśli technologicznej.
Wystawę Polskiej Grupy Zbrojeniowej odwiedziła m.in. sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Nigerii
Nuratu Jimoh Batagarawa oraz dyrektor generalny DICON generał dywizji Bamidele Olaleke Ogunkale. W marcu b.r. Fabryka Broni „Łucznik” w Radomiu podpisała porozumienie z nigeryjskim przedsiębiorstwem zbrojeniowym DICON dotyczącym transferu technologii produkcji karabinków Beryl M762. Spółki wchodzące w skład PGZ prowadzą również szereg projektów dotyczących nawiązania współpracy przemysłowej z firmami z innych krajów Afryki.
Afryka jest jednym z najważniejszych kierunków eksportowych dla Grupy. Prowadzone przez Grupę projekty dotyczą nie tylko sprzedaży nowego wyposażenia, ale także remontów i modernizacji sprzętu proweniencji radzieckiej, który znajduje się na wyposażeniu wielu sił zbrojnych i mundurowych na kontynencie. Grupa dąży do powtórzenia sukcesu, jakim było podpisanie porozumienia z DICON i nawiązania długofalowej współpracy przemysłowej z regionalnymi partnerami w zakresie dostaw m.in. amunicji oraz indywidualnego wyposażenia żołnierza.
Africa Aerospace & Defence, to organizowane cyklicznie co dwa lata w RPA największe targi przemysłu obronnego połączone z show lotniczym na kontynencie Afrykańskim. AAD jest miejscem spotkań dla przedstawicieli branży lotniczej i zbrojeniowej z potencjalnymi kupującymi. Targi przyciągają delegacje rządowe z całego kontynentu, ale także przedstawicieli miejscowych sił zbrojnych, formacji mundurowych i przedsiębiorstw, zainteresowanych nawiązaniem współpracy przemysłowej i rozwinięciem swojej aktywności poza Afrykę.
Podobne z tej kategorii:
Podobne słowa kluczowe:
Pełna wersja artykułu
Pełna wersja artykułu
Pełna wersja artykułu
Pełna wersja artykułu
Pełna wersja artykułu