Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

PGZ Stocznia Wojenna rozwija współpracę z Politechniką Gdańską

Fot. PGZ Stocznia Wojenna

Na Politechnice Gdańskiej odbyło się spotkanie, które jest pokłosiem zawartej w lipcu ramowej umowy współpracy pomiędzy PGZ Stocznią Wojenną i Politechniką Gdańską. O konkretnych zamówieniach, które będą mogły być realizowane przez specjalistów Centrum Technologii Bezpieczeństwa i ObronnoścPG rozmawiali Paweł Lulewicz, prezes PGZ Stoczni Wojennej oraz prof. Krzysztof Wilde, rektor PG.

Politechnika Gdańska od wielu lat współpracuje z Marynarką Wojenną RP i Polską Grupą Zbrojeniową na rzecz polskiego przemysłu zbrojeniowego. W lipcu pomiędzy PG a PGZ Stocznią Wojenną zawarta została umowa ramowa, która stanowi kolejny krok w usprawnianiu współpracy w zakresie realizacji projektów na rzecz Marynarki Wojennej RP. Natomiast 8 sierpnia na PG odbyło się spotkanie, podczas którego omawiano szczegóły zakresu tej współpracy.

Umowa zapewnia Stoczni bezproblemowy dostęp do oferowanych przez CTBiO zaawansowanych systemów i urządzeń, takich jak systemy hydroakustyki, biernej ochrony okrętów czy sonarów. Już teraz są one bardzo istotne dla naszej działalności na rzecz Marynarki Wojennej RP, a ich znaczenie będzie rosnąć niemal z każdym nowym projektem – czy to modernizacyjnym, czy budową nowych jednostek – podkreślił Paweł Lulewicz, prezes PGZ Stoczni Wojennej.

Politechnice Gdańskiej bardzo zależy na aktywnym wspieraniu rozwoju polskiego przemysłu zbrojeniowego. Umowa, którą podpisaliśmy zacieśnia naszą współpracę partnerami w tym obszarze i z pewnością zwiększy jej efektywność. Dziś rozmawialiśmy już o konkretnych zamówieniach, które nasi specjaliści z Centrum Technologii Bezpieczeństwa i Obronności będą w stanie zrealizować w ramach zamówień na bazie zawartej umowy ramowej – powiedział prof. Krzysztof Wilde, rektor Politechniki Gdańskiej.

Obecnie PGZ Stocznia Wojenna realizuje szereg projektów w zakresie budowy, remontów, serwisów i napraw okrętów. W lipcu 2021 r. podpisana została umowa na dostawę trzech fregat dla MW RP w ramach programu „Miecznik”. Nie tak dawno, bo 24 czerwca, zawarto umowę na naprawy główne i dokowe trzech trałowców projektu 207 – ORP Necko, ORP Nakło oraz ORP Mamry.

–  Z uwagi na ścisłą i wieloletnią współpracę PGZ Stoczni Wojennej oraz Politechniki Gdańskiej zawarta umowa z pewnością ułatwi realizację usług i dostaw związanych z kontraktami realizowanych przez naszego partnera – dodał Paweł Zariczny, dyrektor CTBiO PG.

Źródło: PGZ Stocznia Wojenna.

Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc