WCBKT S.A., firma o ponad 50 -letniej tradycji w projektowaniu i produkcji urządzeń z segmentu NOSP (Naziemnej Obsługi Statków Powietrznych) dla wszystkich typów statków powietrznych użytkowanych w SZ RP, stawia kolejne kroki na rynku cywilnym.
Obok sprzętu hangarowo-lotniskowego produkcji WCBKT S.A., na większości lotnisk cywilnych w Polsce użytkowane są urządzenia zasilania elektroenergetycznego samolotów GPU 7 / 90 Taurus.
GPU 7 / 90 TAURUS od kilku lat obsługuje cywilne statki powietrzne i w tym czasie dostarczył energię do samolotów takich jak m.in. Antonow AN-225 Mrija, AN-124 Rusłan, Boeing 787-9 Dreamliner, Bombardier Q400, a nawet Air Force One - samolotu Prezydenta USA.
Sprzęt hangarowo-lotniskowy produkowany w spółce to m.in. stelaże i przyczepy pod palety i kontenery lotnicze, wózki bagażowe, schody pasażerskie i podesty serwisowe, a także wyposażenie terminali Cargo, każdorazowo dostosowywane do indywidualnych wymagań klienta.
Linie technologiczne dla terminali Cargo, zawierają m.in. stelaże mobilne do transportu palet i kontenerów lotniczych, dźwigniki nożycowe o nośności od 7000 do 8000 kg wraz z kanałami serwisowymi zagłębionymi w posadzce, wagi o udźwigu do 8000 kg, stelaże cargo z zestawami kołowymi Colson, odbojnice stelaży Cargo, wyciągarki linowe czy też inne systemy zgodne z oczekiwaniami odbiorców.
Wśród projektów zrealizowanych przez WCBKT S.A., wymienić można m.in. nowoczesny system rolkowy do transportu palet lotniczych, który został umieszczony w nowym terminalu Cargo 2 w Warszawie, jednym z najnowocześniejszych budynków tego typu w Polsce oraz doposażenie w przyczepy i stelaże mobilne do transportu palet i kontenerów lotniczych terminala Cargo w Szczecinie przy współpracy z firmą WAIMEA GROUP. Obie inwestycje były realizowane dla agenta handlingowego, przedsiębiorstwa Welcome AS
Rozwiązania WCBKT S.A. można znaleźć również w nowej siedzibie Działu Wymiany Ładunków Lotniczych Poczty Polskiej, który znajduje się w strefie Cargo Lotniska Chopina przy ul. Wirażowej 35 w Warszawie, gdzie trafiają wszystkie międzynarodowe ładunki pocztowe kierowane drogą lotniczą oraz w warszawskiej sortowni Poczty Polskiej przy ul. Łączyny 8, gdzie przewożona jest część ładunków dostarczanych z lotnisk zagranicznych drogą lądową. Zostały tam zaimplementowane nowoczesne linie technologiczne Cargo służące do sprawnego obsługiwania ładunków w transporcie. Poczta Polska informuje, że jest to inwestycja pozwalająca na poprawę jakości obsługi przesyłek ich klientów.
Firma handlingowa LS Airport Services S.A użytkuje schody typu LSP3S i LSP3Ma służące do obsługi ruchu pasażerskiego, podesty serwisowe MAU służące do prowadzenia różnego rodzaju prac obsługowych i konserwacyjnych przy statkach powietrznych są wykorzystywane przez firmę LOTAMS Aircraft Maintenance Services. Wyprodukowane w WCBKT S.A. schody pasażerskie LSP3 VIP dedykowane dla samolotów rządowych Boeing 737-800 oraz podest serwisowy MAU znajdują się w 1. Bazie Lotnictwa Transportowego (1. BLTr) w Warszawie.
WCBKT S.A. jest w tej chwili jedynym przedsiębiorstwem, które może kompleksowo obsługiwać Polskie lotniska, począwszy od urządzeń NOSP poprzez sprzęt hangarowo-lotniskowy, a kończąc na w pełni wyposażonych nowoczesnych liniach technologicznych dla terminali Cargo.
Należy także podkreślić, że urządzenia NOSP i wyposażenie hangarowo-lotniskowe znajdujące się w ofercie WCBKT S.A. spełniają wszystkie wymagane normy i certyfikaty dotyczące jakości i bezpieczeństwa.
Obserwując dynamicznie zmieniający się rynek branży lotniczej, WCBKT S.A. monitoruje stale rosnące potrzeby inwestorów, koncentruje się na podnoszeniu jakości produkowanego sprzętu, zajmuje się udoskonalaniem istniejących rozwiązań, a także systematycznie wprowadza nowe produkty zwiększając tym samym swój udział w sektorze Cargo -podkreśla Piotr Kisiel, Prezes Zarządu WCBKT S.A.
WCBKT S.A. od wielu lat dostarcza, opracowane i produkowane w spółce urządzenia naziemnej obsługi statków powietrznych (NOSP), które są wykorzystywane do obsługi wszystkich typów statków powietrznych. Ostatnio spółka specjalizuje się także w opracowaniu i dostawie kompleksowego wyposażenia hangarowo – lotniskowego zarówno na rynek wojskowy, jak i na rynek cywilny w kraju i za granicą.
Zasilacze elektroenergetyczne produkcji WCBKT S.A. posłużyły m.in. do zabezpieczenia obsługi samolotu Air Force One podczas wizyty prezydenta USA w Polsce oraz ciężkich samolotów transportowych Antonow An-124 Rusłan oraz An-225 Mrija.
Wyposażenie hangarowo-lotniskowe coraz częściej znajduje zastosowanie na polskich lotniskach cywilnych. Jest to m.in. wyposażenie terminali Cargo, stelaże i przyczepy pod palety i kontenery, wózki bagażowe, a także schody pasażerskie i serwisowe dedykowane specjalnie dla samolotów rządowych oraz samolotów pasażerskich typu Airbus 320 i Boeing 737-800.
Źródło: WCBKT S.A.
Podobne z tej kategorii:
Podobne słowa kluczowe:
Pełna wersja artykułu
Pełna wersja artykułu