Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

WCBKT S.A. w obszarze Cargo

WCBKT S.A., firma o ponad 50 -letniej tradycji w projektowaniu i produkcji urządzeń z segmentu NOSP (Naziemnej Obsługi Statków Powietrznych) dla wszystkich typów statków powietrznych użytkowanych w SZ RP, stawia kolejne kroki na rynku cywilnym.

Obok sprzętu hangarowo-lotniskowego produkcji WCBKT S.A.,  na większości  lotnisk cywilnych w Polsce użytkowane  są urządzenia zasilania elektroenergetycznego samolotów GPU 7 / 90 Taurus.

Podest serwisowy MAU przy statku powietrznym Boeing 737-800. Fot.: WCBKT S.A.

Podest serwisowy MAU przy statku powietrznym Boeing 737-800. Fot.: WCBKT S.A.

GPU 7 / 90 TAURUS od kilku lat obsługuje cywilne statki powietrzne i w tym czasie dostarczył energię do samolotów takich jak m.in. Antonow AN-225 Mrija, AN-124 Rusłan, Boeing 787-9 Dreamliner, Bombardier Q400, a nawet Air Force One -  samolotu Prezydenta USA.

Sprzęt hangarowo-lotniskowy produkowany w spółce to m.in. stelaże i przyczepy pod palety i kontenery lotnicze, wózki bagażowe, schody pasażerskie i podesty serwisowe, a także wyposażenie terminali Cargo, każdorazowo dostosowywane do indywidualnych wymagań klienta.

 Linia technologiczna Cargo w nowej siedzibie Działu Wymiany Ładunków Lotniczych Poczty Polskiej. Fot. WCBKT S.A.

Linia technologiczna Cargo w nowej siedzibie Działu Wymiany Ładunków Lotniczych Poczty Polskiej. Fot. WCBKT S.A.

Linie technologiczne dla terminali Cargo, zawierają m.in. stelaże mobilne   do transportu palet i kontenerów lotniczych, dźwigniki nożycowe o nośności od 7000 do 8000 kg wraz z kanałami serwisowymi zagłębionymi w posadzce, wagi o udźwigu do 8000 kg, stelaże cargo z zestawami kołowymi Colson, odbojnice stelaży Cargo, wyciągarki linowe czy też inne systemy zgodne z oczekiwaniami odbiorców.

Linia technologiczna Cargo w nowej siedzibie Działu Wymiany Ładunków Lotniczych Poczty Polskiej. Fot. WCBKT S.A.

Linia technologiczna Cargo w nowej siedzibie Działu Wymiany Ładunków Lotniczych Poczty Polskiej. Fot. WCBKT S.A.

Wśród projektów zrealizowanych przez WCBKT S.A., wymienić można m.in. nowoczesny system rolkowy do transportu palet lotniczych, który został umieszczony w nowym terminalu Cargo 2 w Warszawie, jednym z najnowocześniejszych budynków tego typu w Polsce oraz doposażenie w przyczepy i stelaże mobilne do transportu palet i kontenerów lotniczych terminala Cargo w Szczecinie przy współpracy z firmą WAIMEA GROUP. Obie inwestycje były realizowane  dla agenta handlingowego, przedsiębiorstwa Welcome AS

Linia technologiczna Cargo dla Welcome AS. Fot.: WCBKT S.A.

Linia technologiczna Cargo dla Welcome AS. Fot.: pasazer.com

Rozwiązania WCBKT S.A. można znaleźć również w nowej siedzibie Działu Wymiany Ładunków Lotniczych Poczty Polskiej, który znajduje się w strefie Cargo Lotniska Chopina przy ul. Wirażowej 35 w Warszawie, gdzie trafiają wszystkie międzynarodowe ładunki pocztowe kierowane drogą lotniczą oraz w warszawskiej sortowni Poczty Polskiej przy ul. Łączyny 8, gdzie przewożona jest część ładunków dostarczanych z lotnisk zagranicznych drogą lądową. Zostały tam zaimplementowane nowoczesne linie technologiczne Cargo służące do sprawnego obsługiwania ładunków w transporcie. Poczta Polska informuje, że jest to inwestycja pozwalająca na poprawę jakości obsługi przesyłek ich klientów.

Firma handlingowa LS Airport Services S.A  użytkuje schody typu LSP3S i LSP3Ma służące do obsługi ruchu pasażerskiego, podesty serwisowe MAU służące do prowadzenia różnego rodzaju prac obsługowych i konserwacyjnych przy statkach powietrznych są wykorzystywane przez firmę LOTAMS Aircraft Maintenance Services. Wyprodukowane w WCBKT S.A. schody pasażerskie LSP3 VIP dedykowane dla samolotów rządowych Boeing 737-800 oraz podest serwisowy MAU znajdują się w 1. Bazie Lotnictwa Transportowego (1. BLTr) w Warszawie.

Schody pasażerskie LSP3 VIP obsługujące samoloty Kancelarii Prezydenta, Senatu oraz Sejmu. Fot.: WCBKT S.A.

WCBKT S.A. jest w tej chwili jedynym przedsiębiorstwem, które może kompleksowo obsługiwać Polskie lotniska, począwszy od urządzeń NOSP poprzez sprzęt hangarowo-lotniskowy, a kończąc na w pełni wyposażonych nowoczesnych liniach technologicznych dla terminali Cargo.

Należy także podkreślić, że urządzenia NOSP i wyposażenie hangarowo-lotniskowe  znajdujące się w ofercie WCBKT S.A. spełniają wszystkie wymagane normy i certyfikaty dotyczące jakości i bezpieczeństwa.

Obserwując dynamicznie zmieniający się rynek branży lotniczej, WCBKT S.A. monitoruje stale rosnące potrzeby inwestorów, koncentruje się na podnoszeniu jakości produkowanego sprzętu, zajmuje się udoskonalaniem istniejących rozwiązań, a także systematycznie wprowadza nowe produkty zwiększając tym samym swój udział w sektorze Cargo -podkreśla Piotr Kisiel, Prezes Zarządu WCBKT S.A.

WCBKT S.A. od wielu lat dostarcza, opracowane i produkowane w spółce urządzenia naziemnej obsługi statków powietrznych (NOSP), które są wykorzystywane do obsługi wszystkich typów statków powietrznych. Ostatnio spółka specjalizuje się także w opracowaniu i dostawie kompleksowego wyposażenia hangarowo – lotniskowego zarówno na rynek wojskowy, jak i na rynek cywilny w kraju i za granicą.

Zasilacze elektroenergetyczne produkcji WCBKT S.A. posłużyły m.in. do zabezpieczenia obsługi samolotu Air Force One podczas wizyty prezydenta USA w Polsce oraz ciężkich samolotów transportowych Antonow An-124 Rusłan oraz An-225 Mrija.

Wyposażenie hangarowo-lotniskowe coraz częściej znajduje zastosowanie na polskich lotniskach cywilnych. Jest to m.in. wyposażenie terminali Cargo, stelaże i przyczepy pod palety i kontenery, wózki bagażowe, a także schody pasażerskie i serwisowe dedykowane specjalnie dla samolotów rządowych oraz samolotów pasażerskich typu Airbus 320 i Boeing 737-800.

Źródło: WCBKT S.A.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc