Zaloguj

Zmiany we władzach MESKO S.A.

Fot. MESKO S.A.

2 lipca nastąpiły zmiany w radzie nadzorczej spółki MESKO S.A. ze Skarżyska-Kamiennej.

2 lipca ze stanowiska przewodniczącego rady nadzorczej odwołany został Mariusz Kuźma. Jego miejsce zajął Robert Bury, dyrektor Grupy Amunicyjno-Rakietowej spółki. Ponadto do składu rady nadzorczej została powołana Elżbieta Śreniawska, której jednocześnie powierzono stanowisko prezesa zarządu MESKO S.A.

Elżbieta Śreniawska jest radną Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, przewodniczącą rady nadzorczej AUTOSAN sp. z o.o. i prezesem Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Kielcach. W tym drugim przypadku stanowisko piastowała od 14 lat, a 26 czerwca została wybrana na kolejną kadencję. Jak się okazuje, pogłoski o transferze do spółki wchodzącej w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. potwierdziły się.

MESKO S.A. jest producentem światowej klasy wyrobów i zespołów do wszystkich rodzajów amunicji i rakiet, używanych przez Siły Zbrojne RP i podmioty odpowiedzialne za bezpieczeństwo państwa oraz uznanym dostawcą dla wojsk NATO. Zakłady dysponują też najnowocześniejszą w Europie infrastrukturą do utylizacji zbędnych środków bojowych.

reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 comments on “Zmiany we władzach MESKO S.A.”

  1. Czy te referencje są właściwe dla spółki która musi szybko i w sposób ciągły rozwijać kompetencje.. od której zależy bardzo wiele.. jeżeli nie wszystko co dotyczy rozwoju domeny pocisków rakietowych, rakiet, amunicji kierowanej.. Tak naprawdę 80% powodzenia wszystkich projektów PGZtu.. moim zdaniem tu powinno się zatrudnić kogoś bardziej po Lini broni rakietowej i napędów.. gdzie prochy wielobazowe.. gdzie spolonizowane silniki do feniksów.. gdzie eksport piorunów??

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc