Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Zmiany w zarządzie MESKO S.A. Marcin Ożóg pełniącym obowiązki prezesa

Od 17 czerwca obowiązki prezesa zarządu MESKO S.A. pełni Marcin Ożóg. Fot. MESKO S.A.

Należąca do Polskiej Grupy Zbrojeniowej spółka MESKO poinformowała, że 17 czerwca 2024 roku rada nadzorcza spółki odwołała ze stanowiska prezesa zarządu, dyrektora Grupy Amunicyjno-Rakietowej Elżbietę Śreniawską i powierzyła pełnienie obowiązków prezesa zarządu Marcinowi Ożógowi – dotychczasowemu członkowi zarządu. Na stanowisku członka zarządu ds. rozwoju pozostaje Przemysław Kowalczuk.

Jak wynika z informacji spółki, pełniący od wczoraj obowiązki prezesa zarządu MESKO S.A. Marcin Ożóg jest przedstawicielem załogi w zarządzie. Jest pracownikiem MESKO S.A. od 1999 r. - ostatnio na stanowisku zastępcy dyrektora Dywizji Amunicji Małokalibrowej i Średniokalibrowej. Wcześniej kierował działami marketingu oraz strategii spółki. Ukończył studia wyższe na kierunku Zarządzanie i Marketing Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz studia na kierunku Technologia Chemiczna na Politechnice Wrocławskiej. Ponadto jest absolwentem Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Krakowie na kierunku Psychologia Wpływu i Komunikacja Perswazyjna w Biznesie i Przywództwie. Ma zdany egzamin państwowy dla kandydatów na członków rad nadzorczych w spółkach Skarbu Państwa. Posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu oraz kierowaniu projektami.

Dr inż. Przemysław Kowalczuk członek zarządu MESKO S.A. ds. rozwoju. Fot. MESKO S.A.

Pozostający na stanowisku członka zarządu ds. rozwoju dr inż. Przemysław Kowalczuk to doświadczony menedżer, absolwent Wojskowej Akademii Technicznej oraz Politechniki Warszawskiej. Ukończył studia Executive MBA w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie / Apsley Business School of London. W 2021 roku objął stanowisko prezesa zarządu PIT-RADWAR S.A. W latach 2016-2021 pełnił funkcję prezesa zarządu Wojskowych Zakładów Elektronicznych S.A. przekształcając profil spółki z zakładu remontowego do nowoczesnego przedsiębiorstwa rozwijającego technologię rakietową. We wcześniejszym okresie, od roku 2012 pracował w zakładach PIT-RADWAR, m.in. jako z-ca dyrektora Biura Systemów Obrony Przeciwlotniczej i Przeciwrakietowej współtworząc program „Tarcza Polski”. W latach 2002–2012 wykładowca akademicki na Politechnice Warszawskiej oraz w Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych.

Na podstawie komunikatu i informacji MESKO S.A.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc