Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Zmiana na czele Wojskowych Zakładów Lotniczych Nr 2 S.A. w Bydgoszczy

Marcin Nocuń został nowym pełniącym obowiązki prezesa zarządu Wojskowych Zakładów Lotniczych Nr 2 S.A. w Bydgoszczy. Fot. WZL Nr 1 S.A.

Do pełnienia obowiązków prezesa zarządu Wojskowych Zakładów Lotniczych Nr 2 S.A. w Bydgoszczy został oddelegowany Marcin Nocuń, dotychczasowy członek rady nadzorczej spółki. Marcin Nocuń jest jednocześnie prezesem zarządu Wojskowych Zakładów Lotniczych Nr 1 S.A. w Łodzi.

Marcin Nocuń w ostatnich miesiącach zasiadał w Radzie Nadzorczej bydgoskiej spółki. Co ważne, od lat jest związany z branżą lotniczą – absolwent Wydziału Elektrotechniki i Elektroniki Politechniki Łódzkiej. Później na tej samej uczelni ukończył podyplomowe studia na Wydziale Organizacji i Zarządzania. W 2005 roku został zatrudniony w Wojskowych Zakładach Lotniczych Nr 1 S.A. w Łodzi, gdzie pracował na stanowisku technologa uzbrojenia. W 2012 roku wszedł do Rady Nadzorczej powyższej spółki. W czerwcu 2016 roku został prezesem zarządu WZL Nr 1 S.A. w Łodzi.

Zgodnie z dostępnymi informacjami, Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 2 S.A. w Bydgoszczy prowadziły postępowanie konkursowe na stanowisko prezesa zarządu. Kandydatury można było zgłaszać do połowy grudnia 2021 roku. Była to druga próba wyboru prezesa zarządu w bydgoskiej spółce w ubiegłym roku, po odwołaniu w lipcu 2021 roku Leszka Walczaka.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc