Zaloguj

Zmarł Henryk Kruszyński

15 września, po walce z chorobą, zmarł dr inż. Henryk Kruszyński - prezes firmy Teldat, czołowego producenta systemów łączności, które są eksploatowane w kraju i zagranicą. 

Był autorem wielu publikacji naukowych, a także współautorem wszystkich zaprojektowanych i produkowanych w firmie Teldat zaawansowanych i innowacyjnych teleinformatycznych systemów wsparcia dowodzenia, łączności i działań wojsk. Laureat wielu prestiżowych nagród i wyróżnień krajowych oraz międzynarodowych za zaangażowanie i wieloletnią działalność w obszarze sieciocentrycznych rozwiązań wojskowych. To właśnie zaagażowanie Henryka Kruszyńskiego spowodowało, że firma Teldat stała się jednym z czołowych przedsiębiorstw krajowego przemysłu obronnego. 

Wśród największych sukcesów, będących w udziale prezesa Henryka Kruszyńskiego należy wymienić system Jaśmin, który z powodzeniem jest eksploatowany w Wojsku Polskim, a także nawiązanie współpracy z koncernem Raytheon w sprawie produkcji i dostaw routerów dla systemu obrony przeciwlotniczej Patriot - urządzenia produkowane przez Teldat są eksploatowane w wielu państwach świata eksploatujących powyższy system. 

Pogrzeb Henryka Kruszyńskiego odbędzie się w piątek (18 września) w Kościele pw. Św. Piotra i Pawła o godzinie 13.oo, Nowa 8, 62-410 Zagórów. Samochód najlepiej zostawić przy Cmentarzu Parafii Zagórów.

(Łukasz Pacholski) Foto: Teldat
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 comments on “Zmarł Henryk Kruszyński”

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc