Zaloguj

ZM Tarnów S.A. naprawią moździerze LM-60D

15 maja 2. Regionalna Baza Logistyczna z Warszawy poinformowała o podpisaniu umowy z Zakładami Mechanicznymi Tarnów S.A. w sprawie realizacji usługi naprawy głównej 60 mm moździerzy LM-60D eksploatowanych w Wojsku Polskim.


Powyższa umowa ma wartość 1,9 mln złotych z VAT i została podpisana 5 maja. Była poprzedzona postępowaniem przetargowym o charakterze ograniczonym, które zapoczątkowano w lutym bieżącego roku. Oferta zakładów z Tarnowa była jedyną, która wpłynęła do zamawiającego - nie może to dziwić, biorąc pod uwagę fakt, że ZM Tarnów S.A. jest producentem powyższego typu uzbrojenia. Co ważne, część prac zostanie przekazana podwykonawcy, który zajmie się weryfikacją i naprawą kątomierzy MPM 44 oraz MPM 44/04.

W kwietniu zeszłego roku, za kwotę 3,3 mln złotych bez VAT ZM Tarnów S.A. zrealizował usługę napraw głównych 23 sztuk LM-60D. W przypadku obecnej brak informacji o liczbie moździerzy przewidzianych do naprawy, usługa ma zostać zrealizowana do końca września bieżącego roku.

Moździerze LM-60D stanowią standardowe uzbrojenie jednostek Wojska Polskiego. Są eksploatowane zarówno przez jednostki operacyjne, a także brygady Wojsk Obrony Terytorialnej.

(Łukasz Pacholski) Foto: Łukasz Pacholski
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc