Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Złoty Certyfikat Jakości dla WCBKT S.A.

Fot. WCBKT

Na tegorocznym MSPO, Wojskowe Centralne Biuro Konstrukcyjno-Technologiczne zostało uhonorowanie Złotym Certyfikatem Jakości.

Złoty Certyfikat Jakości został przyznany spółce przez Centrum Certyfikacji Jakości Wojskowej Akademii Technicznej w zakresie kreowania jakości i budowania potencjału przemysłu zbrojeniowego i obronnego Rzeczypospolitej Polskiej.

Wśród nowych, prezentowanych podczas MSPO 2021 propozycji WCBKT S.A. znalazło się przede wszystkim Lotniskowe Urządzenie Zasilania Elektroenergetycznego Samolotów LUZES II/M seria VI, stanowiącego nową generację znanych użytkownikom urządzeń LUZES II/M, które zasilają systemy pokładowe energią elektryczną a.c. oraz d.c. podczas rozruchu silników i w trakcie sprawdzania stanu technicznego wyposażenia pokładowego wszystkich rodzaje statków powietrznych eksploatowanych w Wojsku Polskim.

Lotniskowe Urządzenie Zasilania Elektroenergetycznego Samolotów LUZES II/M seria VI. Fot. WCBKT

Z kolei V (poprzednia) wersja urządzenia LUZES II/M, składająca się z dwóch kontenerów, została udostępniona armii Stanów Zjednoczonych, która zaprezentowała podczas targów m.in. śmigłowiec bojowy Boeing AH-64E Apache Guardian. Załoga śmigłowca z Fort Riley w stanie Kansas, lądująca na terenie 33. Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu, użytkowała podczas MSPO to urządzenie w trakcie sprawdzania stanu technicznego wyposażenia pokładowego, co wskazuje, że produkty WCBKT S.A. mogą z powodzeniem służyć do obsługi statków powietrznych państw sojuszniczych.

Lotniskowe Urządzenie Zasilania Elektroenergetycznego Samolotów LUZES II/M. Fot. WCBKT

Ponadto dążąc do dywersyfikacji portfela produktów, WCBKT S.A. we współpracy z Wojskową Akademią Techniczną stworzyło system, którzy umożliwił wejście spółki do grupy spółek tworzących rozwiązania technologiczne w domenie lądowej.

Prezentowany podczas targów system STOPFIRE® to pierwszy, całkowicie polski, automatyczny system gaszenia pożaru i tłumienia wybuchu ognia w przedziałach napędowych i załogi dedykowany czołgom, pojazdom bojowym oraz inżynieryjnym. Od momentu wykrycia pożaru do ugaszenia upływa poniżej 150 ms.

Na stoisku spółek domeny lotniczej Polskiej Grupy Zbrojeniowej, WCBKT S.A. prezentowało  również sztandarowy produkt spółki Lotniskowe Urządzenie Zasilania Elektroenergetycznego Samolotów LUZES V/D seria V, które jest obecnie eksploatowany przez większość jednostek Sił Powietrznych RP, jak również wyposażenie hangarowo-lotniskowe, którego produkcja poszerza możliwości spółki w zakresie kompleksowego wyposażenia wojskowych i cywilnych lotnisk także w elementy takie jak: schody pasażerskie czy wyposażenie terminali Cargo.

Lotniskowe Urządzenie Zasilania Elektroenergetycznego Samolotów LUZES V/D seria V. Fot. WCBKT

Źródło: WCBKT S.A.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc