Zaloguj

Zestawy do konwersji bomb z Megmar Logistics & Consulting

23 styczna Inspektorat Uzbrojenia poinformował o postępach procesu zakupu dla Sił Powietrznych zestawów przeznaczonych do konwersji bomb grawitacyjnych serii Mk.8x do kierowanych rodziny Paveway II.

W ramach osobnych postępowań Inspektorat Uzbrojenia, od września zeszłego roku, poszukiwał dostawców po 100 kompletów modułów MAU-169L/B (przedział kierowania) oraz MXU-650C/B (przedział stabilizujący) – wszystkie miały być dostarczone do końca listopada bieżącego roku. Ostatecznie w obu postępowaniach wzięli udział po dwaj oferenci.

4 stycznia dokonano otwarcia ofert w postępowaniu na dostawę przedziałów kierowania MAU-169L/B – oferty zostały złożone przez Megmar Logistics&Consulting Sp. z o.o. (wartość 5 mln złotych brutto) oraz Cenrex Sp. z o.o. (5,3 mln złotych brutto). 10 stycznia zdecydowano się o wyborze oferty pierwszej z wymienionych firm, która pośredniczy w dostawie jako reprezentant producenta. Najprawdopodobniej jeszcze w styczniu dojdzie do podpisania umowy.

19 stycznia otworzono oferty w drugim postępowaniu, w którym oferty złożyły te same podmioty. Megmar Logistics&Consulting Sp. z o.o. za swoje usługi zażądał kwoty 2,5 mln złotych brutto, a Cenrex Sp. z o.o. 3 mln złotych brutto. Obie oferty mieszczą się z zakładanym budżecie (3,9 mln złotych brutto) i spełniają pozostałe wymogi – z dużą dozą prawdopodobieństwa Inspektorat Uzbrojenia wskażę firmę z Kutna jako dostawcę także modułów MXU-650C/B.

(ŁP) Foto: US Navy
reklam Lockheed Martin
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Reklama Kongsberg
  • reklama Telesystem

PrzemysŁ zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc