Zaloguj

Zarząd WZE wybrany. Przemysław Kowalczuk kieruje firmą

Przemysław Kowalczuk po kilkumiesięcznej przerwie wrócił na stanowisko prezesa zarządu Wojskowych Zakładów Elektronicznych. Fot.: WZE S.A.

Kolejne zmiany kadrowe w Polskiej Grupie Zbrojeniowej. 11 maja br. rada nadzorcza należących do PGZ Wojskowych Zakładów Elektronicznych S.A. w Zielonce rozstrzygnęła konkurs na prezesa zarządu i członka zarządu spółki. Do zarządu WZE wrócili menadżerowie, którzy w przeszłości już zajmowali wymienione stanowiska.

W wyniki wygranego konkursu prezesem zarządu Wojskowych Zakładów Elektronicznych został Przemysław Kowalczuk. Jak pisaliśmy niedawno, Kowalczuk po kilkumiesięcznej przerwie wrócił do zarządu spółki: 26 kwietnia rada nadzorcza powierzyła mu funkcję pełniącego obowiązki prezesa WZE. Była to konsekwencja rezygnacji z Joanny Szwajkowskiej, która spółką kierowała w okresie od września ub.r.

Przemysław Kowalczuk już był prezesem Wojskowych Zakładów Elektronicznych. Funkcję tę pełnił od czerwca 2016 r. do sierpnia 2020 r.

Z kolei członkiem zarządu Wojskowych Zakładów Elektronicznych został Ireneusz Jabłoński, który w przeszłości już pracował na tym stanowisku, jednak w sierpniu ub.r. został odwołany razem z Kowalczukiem.

reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc