Zaloguj

Żandarmi na zakupach

28 maja Oddział Zabezpieczenia Żandarmerii Wojskowej poinformował o rozstrzygnięciu trzech przetargów dotyczących zakupu dla powyższej służby pojazdów specjalnego przeznaczenia oraz łodzi patrolowych. Zgodnie z tradycją, nie wszystkie zakończyły się podpisaniem umów z potencjalnymi dostawcami.

Największy, pod względem asortymentu oraz potencjalnej wartości, przetarg dotyczył zakupu floty pojazdów specjalnych różnych typów. Został ogłoszony 25 marca i obejmował dostawy sprzętu w latach 2019-21. W jego ramach żandarmi szukali dostawców nieoznakowanych i oznakowanych mikrobusów, busów, furgonów. Ostatecznie przetarg zakończył się bez rozstrzygnięć, gdyż nie zgłosił się żaden oferent.

Zgodnie z informacją udzieloną 28 maja, 24 maja podpisano kontrakt z firmą Szczęśniak Pojazdy Specjalne Sp. z o.o. na dostawę ambulansu pirotechnicznego. Pojazd będzie kosztować Skarb Państwa 1 mln złotych bez VAT. Jego zakup to owoc rozstrzygnięć 8 listopada 2018 roku, kiedy Żandarmeria Wojskowa podpisała umowy na dostawę sprzętu przeznaczonego jako wyposażenie pojazdu – wówczas zamówiono roboty pirotechniczne (które dostarczy Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP), a także ciężki kombinezon pirotechniczny (dostarczony przez firmę IBCOL Sp. z o.o.).

23 maja podpisano także umowę z firmą Sportis S.A. w sprawie dostawy Żandarmerii Wojskowej dwóch łodzi patrolowo-interwencyjnych wraz z wyposażeniem i przyczepami – będą kosztować 930 tys. złotych bez VAT. Oferta powyższej firmy była jedyną w postępowaniu przetargowym.

(ŁP) Foto: Łukasz Pacholski
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc