Zaloguj

Zakup śmigłowców dla Policji unieważniony

20 kwietnia Komenda Główna Policji unieważniła postępowanie przetargowe w sprawie zakupu trzech lekkich wielozadaniowych śmigłowców, które miały trafić do użytkownika do końca bieżącego roku.

Głównym powodem powyższej decyzji było przekroczenie budżetu przez jedyny podmiot, który złożył ofertę ostateczną – Heli Invest Sp. z o.o. Sp.K., która na polskim rynku reprezentuje koncern Airbus. Dotychczas Komenda Główna Policji nie poinformowała o tym, jaki typ śmigłowca został zaoferowany przez powyższy podmiot. Przypomnijmy, policjanci chcieli wydać kwotę do 53 mln złotych brutto, podczas gdy oferta opiewała na 77,2 mln złotych brutto.

Jak się okazuje, wymagania zamawiającego spowodowały, że ofert nie złożyły Bell Helicopter Textron Inc., a także WSK PZL Świdnik S.A.. Według upublicznionych informacji, pierwszy z nich nie mógł spełnić terminu dostaw, a drugi nie mógł zaoferować maszyny ze względu na wymagania użytkownika.

Najprawdopodobniej unieważnienie przetargu spowoduje przyspieszenie podpisania kontraktu na dwa śmigłowce S-70i Black Hawk International. Według, nieoficjalnych, informacji do których dotarło Radio Zet, kontrakt może zostać podpisany do końca kwietnia, a wiropłaty trafią do Biura Operacji Antyterrorystycznych.

(ŁP) Foto: Airbus Helicopters
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc