Zaloguj
reklama Helikon-Tex
reklama Helikon-Tex

Zacieśnianie współpracy polsko-amerykańskiej

W piątek, 27 kwietnia w siedzibie Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli m.in. prezes zarządu PGZ dr Jakub Skiba, sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Sebastian Chwałek, podsekretarz stanu ds. rynków globalnych w Departamencie Handlu USA Erin Walsh oraz ambasador USA w Polsce Paul W. Jones.

Podczas dyskusji omówiono aktualny stan współpracy między przemysłem Polski oraz USA, zaawansowanie wspólnych projektów, realizowanych również na potrzeby Sił Zbrojnych RP oraz plany związane z pogłębieniem relacji biznesowych pomiędzy podmiotami przemysłu Polski i USA.

Podkreślono istotną rolę PGZ S.A. w programach modernizacji technicznej SZ RP. Ambasador USA wyraził zadowolenie z przebiegu dotychczasowych rozmów na poziomie przemysłowym, między innymi w programach WISŁA oraz HOMAR i zapewnił ze swej strony o pełnym wsparciu rządu USA tych negocjacji.

Ustalono, że przedstawiciele przemysłu Polski oraz USA powinni zintensyfikować kontakty na  poziomie roboczym, celem lepszego zrozumienia wzajemnych potrzeb i możliwości. Obie strony wskazały na bardzo dobre relacje, które w naturalny sposób powinny przełożyć się na  zacieśnienie współpracy pomiędzy naszymi krajami. Erin Walsh podkreśliła, że Polska jest jednym z najważniejszych partnerów USA, również w ujęciu handlowym.

reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Reklama Kongsberg

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc