Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

XI Ogólnopolska Konferencja Naukowa EXPLOBALIS 2022 rozpoczęta

Fot. ZBiAM

16 maja w Pałacu Żelechów rozpoczęła się XI Naukowa Ogólnopolska Konferencja Naukowa EXPLOBALIS 2022.

Konferencja EXPLOBALIS 2022 odbywa się pod hasłem „Eksploatacja, logistyka, balistyka pojazdów wojskowych – problemy i rozwiązania” i została zorganizowana w celu zaprezentowania aktualnych wyników badań naukowych oraz stanu wiedzy w zakresie eksploatacji, modernizacji, ochrony balistycznej pojazdów i sprzętu wojskowego, a także określenia potrzeb logistycznych w resortach odpowiedzialnych za bezpieczeństwo państwa, zwłaszcza w Ministerstwie Obrony Narodowej.

Konferencję EXPLOBALIS 2022 otworzył dyrektor Wojskowego Instytutu Techniki Pancernej i Samochodowej płk dr inż. Paweł Sweklej.

Aktualnie pojawiają się nowe zagrożenia i wyzwania w środowisku bezpieczeństwa, a w szczególności w obszarze autonomizacji środków walki. Zwiększa się przy tym stopień skomplikowania zjawisk i zależności między nimi. Podstawowym celem konferencji jest możliwość poznania aktualnego stanu wiedzy naukowców i specjalistów w zakresie eksploatacji i modernizacji pojazdów kołowych i gąsienicowych, ochrony balistycznej sprzętu wojskowego i optymalizacji uregulowań prawnych stosowanych przy ocenie zgodności wyrobów – powiedział dyrektor WITPIS.

Pułkownik dr inż. Paweł Sweklej w przemówieniu otwierającym konferencję podkreślił, że podczas konferencji EXPLOBALIS 2022 jeden z najważniejszych tematów stanowią bezzałogowe platformy lądowe (kołowe i gąsienicowe).

W konferencji EXPLOBALIS 2022bierze udział wielu przedstawicieli instytucji odpowiedzialnych za pozyskiwanie i wdrażanie nowych rozwiązań technicznych na potrzeby obronności i bezpieczeństwa, pracowników naukowych zajmujących się sprzętem kołowym i gąsienicowym, producentów poszukujących możliwości zastosowania posiadanego potencjału produkcyjnego i technologicznego, a także Sił Zbrojnych RP, czyli użytkownika sprzętu wojskowego.

Konferencja EXPLOBALIS 2022 potrwa do 18 maja. W sumie w jej ramach odbędzie się pięć sesji plenarnych, podczas których uczestnicy przedstawią referaty dotyczące szerokiego spektrum tematycznego. W programie konferencji przewidziano także dyskusje oraz warsztaty umożliwiające wymianę poglądów w obszarze techniki pancernej i samochodowej.

Teldat
reklama Leonardo
reklama BMS
reklama Leonardo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc