Zaloguj
reklama PIT-Radwar
reklama Świdnik
reklama Świdnik

WZU S.A. z umową na serwis systemów obrony przeciwlotniczej

Specjaliści WZU S.A. będą prowadzić prace serwisowe przy rakietowych systemach obrony przeciwlotniczej Wojska Polskiego. Fot. DGRSZ

19 maja 12. Wojskowy Oddział Gospodarczy w Toruniu poinformował o podpisaniu z Wojskowymi Zakładami Uzbrojenia S.A. w Grudziądzu umowy w sprawie realizacji usługi serwisu przeciwlotniczych zestawów rakietowych eksploatowanych w Wojsku Polskim.

Powyższa umowa została podpisana 5 maja i ma wartość 31 mln PLN brutto. W jej zawarciu zastosowano procedurę negocjacji z wybranym podmiotem, co ma związek z faktem, że WZU S.A. dysponuje na zasadach wyłączności prawami do prac serwisowych przy elementach objętych umową. Specjaliści z zakładów w Grudziądzu będą realizować naprawy oraz konserwację przeciwlotniczych zestawów rakietowych S-200C Wega, 2K12 Kub i 9K33 Osa.

Obecnie w Wojsku Polskim jest eksploatowany jeden dywizjon systemu S-200C Wega (zmodernizowany siłami WZU S.A. i WAT w latach 1999-2001), 64 zestawy 9K33 Osa (systematycznie poddawane modernizacji w WZU S.A.) oraz około 20 wyrzutni 2K12M Kub. Te ostatnie mają zostać wycofane z eksploatacji i zastąpione w ciągu najbliższych lat przez system Narew.

Podpisanie umowy jest sporym sukcesem, gdyż było to drugie podejście (w tym roku) do zawarcia kontraktu serwisowego na prace przy wymienionych systemach uzbrojenia. 16 marca 12. WOG poinformował o odrzuceniu oferty złożonej przez nieujawnionego wykonawcę - wówczas informowano, że prace miały być realizowane w latach 2021-2023. Obecnie brak informacji o zmianach warunków, które zaowocowały podpisaniem umowy pomiędzy stronami.

reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

One comment on “WZU S.A. z umową na serwis systemów obrony przeciwlotniczej”

  1. 20 wyrzutni, czy 20 stacji radarowych zestawu 2K12M Kub? Nigdzie nie było informacji, że 80% Kubów zostało wycofanych z WP.

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc