Zaloguj
reklama PIT-Radwar
reklama Świdnik
reklama Świdnik

WZL nr 4 S.A. dostarczy kolejne silniki RD-33

26 października Wydział Techniki Lotniczej 3. Regionalnej Bazy Logistycznej poinformował o otwarciu ofert w przetargu dotyczącym zakupu na potrzeby Sił Powietrznych silników odrzutowych RD-33 II serii, które są potrzebne do zachowania gotowości eksploatacyjnej samolotów MiG-29.

Przetarg w powyższej sprawie został ogłoszony 11 października. Na jego mocy zamawiający szukał dostawcy dwóch silników RD-33 II serii dysponujących pełnym resursem międzyremontowym oraz resursem technicznym nie mniej niż 700 godzin eksploatacji. Obie jednostki napędowe mają zostać dostarczone do połowy grudnia bieżącego roku. Jak się okazało, jedynym podmiotem, który złożył ofertę zostały Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 4 S.A. z Warszawy – oferta opiewa na kwotę 22,1 mln złotych , natomiast zamawiający przewidział budżet w wysokości 22 mln złotych. Może to oznaczać, że podpisanie umowy nastąpi w ciągu najbliższych tygodni.

Wydział Techniki Lotniczej 3. Regionalnej Bazy Logistycznej sukcesywnie kupuje, używane, silniki RD-33 II serii, które są wykorzystywane przez samoloty MiG-29. Jest to jedyne źródło dostaw powyższych jednostek napędowych, co ma związek z zaprzestaniem ich produkcji przez producenta – z tego też względu są one odkupowane z zapasów zaprzyjaźnionych państw.

(ŁP) Foto: Łukasz Pacholski
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc