Zaloguj

WZE S.A. zajmą się radarami NUR-21

27 lipca 1. Regionalna Baza Logistyczna w Wałczu poinformowała o podpisaniu umowy z Wojskowymi Zakładami Elektronicznymi S.A. w sprawie realizacji naprawy głównej z modyfikacją stacji radiolokacyjnych NUR-21 znajdujących się w zasobach Wojska Polskiego.

Proces wyboru wykonawcy usługi został zapoczątkowany na początku bieżącego roku i miał charakter ograniczony i przyspieszony, co miało związek z potrzebami operacyjnymi pododdziałów przeciwlotniczych Wojska Polskiego. Umowa z Wojskowymi Zakładami Elektronicznymi S.A. została podpisana 13 lipca i ma wartość 2,6 mln złotych z VAT – prace będą realizowane na trzech stacjach radiolokacyjnych, a WZE S.A. z Zielonki były jedynym podmiotem negocjującym umowę. W ramach modyfikacji, najprawdopodobniej, zostanie przeprowadzony zabieg wymiany podzespołów do których brak już części zamiennych.

Stacja radiolokacyjna NUR-21, znana także pod oznaczeniem RT-21, została wdrożona do produkcji w drugiej połowie lat 80. XX wieku przez warszawską firmę Radwar. Dzięki umieszczeniu na nośniku gąsienicowym może być wykorzystywana przez pododdziały przeciwlotnicze wchodzące w skład jednostek zmechanizowanych Wojska Polskiego.

(ŁP) Foto: OBRUM
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc