Zaloguj

WZE S.A. z umową remontową

19 kwietnia 12. Wojskowy Oddział Gospodarczy z Torunia poinformował o podpisaniu umowy z Wojskowymi Zakładami Elektronicznymi S.A. w sprawie naprawy głównej połączonej z ograniczoną modyfikacją stacji naprowadzania rakiet zestawu Newa SC.

Powyższy kontrakt, o wartości 16,7 mln złotych z VAT, został zawarty 29 marca. W procesie wyboru realizatora umowy zastosowano procedurę negocjacji z wybranym oferentem bez publikacji ogłoszenia – ma to związek z faktem, że WZE S.A. dysponuje wyłącznymi prawami do dokumentacji technicznej SNR zestawów Newa SC. Prace mają zostać zrealizowane w latach 2019-2020 i objąć zarówno część elektroniczną oraz część podwozia – zapis o ograniczonej modernizacji może obejmować wymianę części komponentów, które nie są już produkowane seryjnie na nowe urządzenia o podobnym przeznaczeniu.

Specjaliści WZE S.A. od lat czuwają nad sprawnością systemu Newa S.C., który jest eksploatowany przez pododdziały przeciwlotnicze Wojska Polskiego. Mobilna baza serwisowa, a także ekipy wykonują sprawdzenia zestawów przez strzelaniami realizowanymi m.in. na poligonie w Ustce.

(ŁP) Foto: Łukasz Pacholski
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc