Zaloguj
reklama Świdnik
reklama Świdnik

Wypadek samolotu MiG-29 w Indiach

8 maja w indyjskim dystrykcie Nawanshehr doszło do wypadku odrzutowego samolotu bojowego MiG-29UPG należącego do Sił Powietrznych Indii. Na szczęście obyło się bez ofiar wśród ludzi.


Według dostępnych informacji samolot wystartował do lotu szkolno-treningowego z bazy lotniczej Adampur. W czasie lotu doszło do usterki technicznej, pilot katapultował się i nic mu się nie stało. Samolot spadł w pobliżu wioski Rurki Kalan, dotychczasowe przekazy medialne nie wskazują na ofiary wśród ludności, a także zniszczenia mienia.

W bazie lotniczej Adampur stacjonują dwie eskadry wyposażone w samoloty MiG-29UPG, na chwilę obecną brak szczegółów z której z nich pochodziła rozbita maszyna. Indie eksploatują około 40 MiG-ów-29UPG, które zostały zmodernizowane przez Rosję do 2014 roku.

W bieżącym roku Indie straciły już dwa samoloty MiG-29. 23 lutego rozbiciu uległ pokładowy MiG-29K, w tym przypadku także pilot katapultował się. Jednocześnie jest to pierwsza maszyna tej rodziny utracona przez Siły Powietrzne od listopada 2013 roku.

(Łukasz Pacholski) Foto: Siły Powietrzne Indii
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

One comment on “Wypadek samolotu MiG-29 w Indiach”

  1. TRZEBA odchodzić od tych MiGów....dobre były do pewnego czasu ale awaryjność ich jest coraz większa ze wzgl. na wiek i brak części.....ja mam działkę przy takim lotnisku w Mińsku Maz.i jak odbywają się loty to się boję bo już kilka wypadków było....

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc