Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Wypadek na autostradzie A6 - czołgi w ogniu

W pożarze na autostradzie A6 zniszczeniu uległ jeden zestaw do przewozu czołgów oraz druga naczepa. W przypadku przewożonych czołgów, pojazdy odniosły nieokreślone uszkodzenia. Fot. Radio Szczecin

19 czerwca na autostradzie A6 w pobliżu Szczecina doszło do kolizji dwóch zestawów do transportu czołgów i pojazdów gąsienicowych. Jego skutkiem był pożar, który objął także przewożony ładunek - czołgi T-72 należące do Wojska Polskiego.

Według dostępnych informacji do kolizji doszło w okolicy zjazdu Szczecin Podjuchy, na nitce w stronę Kołbaskowa i przejścia granicznego z Republiką Federalną Niemiec. Biorąc pod uwagę dostępny materiał zdjęciowy, kierowca drugiego zestawu (z nieznanych powodów) uderzył w tył jadącego przed nim zestawu. Dokładnie ustalenia będą czynione przez zespół dochodzeniowo-śledczy Żandarmerii Wojskowej. Kolizja doprowadziła do pożaru, na szczęście wszyscy opuścili zagrożone miejsce, najprawdopodobniej udało się także odczepić od pierwszego zestawu ciągnik siodłowy. W akcji ratowniczo-gaśniczej uczestniczyło pięć zastępów Straży Pożarnej, a przez okres gaszenia ruch drogowy - wyjątkowo nasilony w związku ze słonecznym weekendem - został zupełnie zatrzymany.

Zgodnie z przepisami, przejazd powinien być zabezpieczany przez pojazdy Żandarmerii Wojskowej lub pododdziału Regulacji Ruchu.

Teldat
reklama Leonardo
reklama BMS
reklama Leonardo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc