Zaloguj
reklama PIT-Radwar
reklama Świdnik
reklama Świdnik
reklama Świdnik
reklama Świdnik

Współpraca WCBKT S.A. z Wojskowym Ogólnokształcącym Liceum Informatycznym

30 stycznia 2020 roku dyrektor Wojskowego Ogólnokształcącego Liceum Informatycznego Ewa Kacprzyk i prezes zarządu Wojskowego Centralnego Biura Konstrukcyjno – Technologicznego S.A. - Piotr Kisiel podpisali list intencyjny o współpracy. Celem wspólnych działań ma być podniesienie poziomu wiedzy technicznej i kluczowych kompetencji absolwentów, aby zostali lepiej przygotowani do wymagań współczesnego rynku pracy.


Uroczyste podpisanie listu odbyło się w obecności Jego Magnificencji Rektora-Komendanta Wojskowej Akademii Technicznej gen. bryg. dr hab. inż. Tadeusza Szczurka i reprezentacji uczniów liceum.

- Zależy nam, aby uczniowie od początku swojej edukacji mogli doświadczać, jak wiedza którą na co dzień zdobywają, znajduje zastosowanie w praktyce. Współpraca ze szkołami i uczelniami to najlepsza inwestycja w przyszłe, świetnie przygotowane kadry przemysłu obronnego – podkreślił prezes WCBKT S.A. Piotr Kisiel.

Już wkrótce, w ramach zawartego porozumienia, uczniowie będą mogli skorzystać z zajęć praktycznych w siedzibie spółki. Ponadto obie strony wyraziły wolę rozwinięcia współpracy na polu naukowym i dydaktycznym, co ma znaleźć odzwierciedlenie w organizowaniu wspólnych projektów i konkursów.

- Podpisanie listu to symboliczny początek działań, które nakierowane są na zapewnienie uczniom jak najlepszych warunków do nauki w wielu obszarach jednocześnie. Wierzymy, że w dynamicznie zmieniającym się świecie, młodzież obok solidnej, merytorycznej podstawy, potrzebuje również praktycznego kontekstu i umiejętności działania w zespole. To właśnie jej zapewniamy – podsumowała dyrektor Ewa Kacprzyk. – Niezwykle ważne jest dla nas również, by dawać młodym ludziom przykład swoim własnym działaniem. Dzisiejsze spotkanie to przekaz dla młodego pokolenia, że współpraca jest podstawą do rozwoju i budowania nowej jakości - dodała.

- To dla mnie duża przyjemność, obserwować jak szkoły i przedsiębiorstwa nawiązują współpracę, z której korzystać może nasza młodzież. Moja obecność dzisiaj, choć gościnna, jest również symboliczna. Liczę na to, że przyszli absolwenci tego liceum zechcą kontynuować swoją edukację w Wojskowej Akademii Technicznej, a później jako absolwenci WAT, będą mogli rozpocząć karierę np. w WCBKT S.A. To ścieżka zawodowa, która staje się łatwiejsza, dzięki takim jak to, wydarzeniom – zauważył Rektor-Komendant Wojskowej Akademii Technicznej.

Wojskowe Ogólnokształcące Liceum Informatyczne w Warszawie jest publiczną szkołą ponadpodstawową, której organem prowadzącym jest Ministerstwo Obrony Narodowej. Wojskowe Centralne Biuro Konstrukcyjno – Technologiczne S.A. to spółka, należąca do Polskiej Grupy Zbrojeniowej, specjalizująca się w produkcji urządzeń Naziemnej Obsługi Statków Powietrznych (NOSP).

(WCBKT) Foto: WCBKT
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc