Zaloguj

Współpraca Uniwersytetu Karoliny Południowej z US Army w sferze pojazdów wojskowych

US Army nawiązała współpracę z Uniwersytetem w Clemson w celu opracowania nowych metod wirtualnego prototypowania w programach perspektywicznych wozów bojowych. Rys. US Army.

15 grudnia Uniwersytet w Clemson w Karolinie Południowej poinformował o otrzymaniu grantu w wysokości 18 mln USD od Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych. Pieniądze posłużą do utworzenia Centrum Wirtualnego Prototypowania Systemów Lądowych (The Virtual Prototyping of Ground Systems Center).


Projekt zostanie zrealizowany przez Międzynarodowe Centrum Badań Motoryzacyjnych (International Center for Automotive Research), stanowiące jeden z oddziałów wspomnianej uczelni.

Nowo powstały obiekt i jego pracownicy, a będzie to ponad 60 naukowców z wydziałów technicznych Uniwersytetu w Clemson, otrzymają zadanie opracowania narzędzi do wirtualnego prototypowania pojazdów lądowych. Ma to pomóc w uniknięciu dalszych opóźnień modernizacji technicznej US Army, zwłaszcza w przypadku programu OMFV (wg najnowszych informacji, obecnie Wojska Lądowe spodziewają się wdrożenia następców bojowych wozów piechoty M2 do seryjnej produkcji ok. 2030 r., a więc z kilkuletnim opóźnieniem wobec pierwotnego harmonogramu). Nowe metody mają być pomocne również w przypadku innych programów zarówno wymiany sprzętu wojskowego (jak program OMT, tzn. następcy czołgu M1 Abrams), jak i wdrażania nowych jego kategorii (jak np. bezzałogowe pojazdy z grupy RCV). Nowe metody projektowania i testowania różnych rozwiązań mają nie tylko przyspieszyć opracowywanie nowego uzbrojenia, ale też obniżyć koszty związane z tym procesem oraz zredukować ryzyko porażki.


reklam Lockheed Martin
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Reklama Kongsberg
  • reklama Telesystem

PrzemysŁ zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc