Zaloguj
reklama Świdnik
reklama PIT-Radwar
reklama Świdnik
reklama Świdnik
reklama Świdnik

WOT: generał Wiesław Kukuła nadal dowódcą

Biuro Bezpieczeństwo Narodowego podało na swojej stronie internetowej, że w środę 8 stycznia Prezydent i Zwierzchnik Sił Zbrojnych Andrzej Duda wręczy generałowi dywizji Wiesławowi Kukule akt mianowania na ponowną kadencję na stanowisku dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej.

Generał Wiesław Kukuła stanowisko dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej zajmuje od września 2016 r. Na stanowisko to został mianowany jako pułkownik, ale niedługo później awansował na stopień generała brygady (z kolei w sierpniu ub.r. na stopień generała dywizji). Jest on tym samym pierwszym i jak do tej pory jedynym dowódcą Wojsk Obrony Terytorialnej.

Generał Wiesław Kukuła urodził 16 marca 1972 roku w Częstochowie. Jest on absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Łączności oraz studiów magisterskich w Wojskowej Akademii Technicznej na kierunku elektronika i telekomunikacja.

Po ukończeniu szkoły oficerskiej w 1996 roku Wiesław Kukuła pełnił służbę w 1 pułku specjalnym na stanowiskach dowódcy plutonu, dowódcy kompanii, szefa łączności, szefa sekcji wsparcia dowodzenia i łączności oraz szefa sztabu pułku. Od 2006 r. pełnił służbę w Dowództwie Wojsk Specjalnych jako szef wydziału dowodzenia i łączności oraz szef pionu - zastępca szefa sztabu.

W 2012 r. został wyznaczony na stanowisko dowódcy Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu.

W latach 2003-2004 pełnił służbę w Polskim Kontyngencie Wojskowym w składzie Międzynarodowych Sił Stabilizacyjnych w Republice Iraku.

(ŁP)  
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc